Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet lépésálló hungarocellt...

Lehet lépésálló hungarocellt rakni le a laiminált padló alá? Ha igen, mennyire bírja pl. a szekrénysor súlyát?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lépésálló hungarocell fölé kell még 5-6cm aljzatbeton, arra hablemez és úgy a parketta és akkor bírni fogja.
2009. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Burkoló vagyok.

Nyugodtan lehet alá tenni sőt annál melegebb.

A btonra 1 sor párazáro fólia, utánna nikecel nek szügséges a nagyon drága elég a leg olcsóbb aztán habfólia, majd a laminált parketta ami minimum 7 mm de inkább 8 mm-es minden irányból billenő klickes legyen.

Magamnak is már 3.éve igy raktam le semmi baja.

Ha nagyon görbe az ajzatbeton akkor csemperagasztóval bele lehet húzni,utánna 1 hét múlva mehet rá a parketta.

Üdv:Tatka

2009. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Beton fölé vagy alá rakod a nikecelt az nem derül ki. Minek a párazáró fólia? Mit akarsz megvédeni milyen párától? Beton alá kell PE fólia hogy ne áztassa el a hungarocellt.
2009. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második.

Már a meglévő betonra kell rakni a fóliát meg a nikecelt ,tehát nem kell ujra betonozni.

A fólia pedig azzért kell mert nem mindenki tömbházban lakik,hanem régi kertes házakban és akoriban nem használtak a beton alá semmijen szigetelést.

2009. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem hogy érted. A párazáró fólia viszont nem szigetelés, az hogy a nikecellen nincs beton pedig a helyiség hőtároló kapacitása szempontjából rossz, még ha el is bírja a szekrényt.
2009. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Érdekel a megoldás mert én is ki akarom hagyni a betont. Valaki mondta hogy xpst rakjak és azt is diagonálba, hogy tuti ne kerüljön a laminált széle a nikecel szélével egyvonalba. Szóval sikerült?
2014. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én a régi aljzatbetonra fektettem a hungarocellt. (Nem raktam párazáró fóliát, mert az aljzatbetont arra öntöttük annak idején.)

A hungarocellre dryvit hálót ágyaztam be flex csemperagasztóba. (Úgy mint a homlokzaton teszik, csak kb. 2 mm vastagságban ragasztóztam.)

Erre raktam habfóliát és arra a laminált padlót.

Tökéletesen bírja a terhelést, a háló és a ragasztó összefogja a táblákat és jelentősen megnőtt a terhelés elosztás.

2015. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!