Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A társasházi hőmennyiségmérőt...

A társasházi hőmennyiségmérőt hogyan tudják befolyásolni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye, de nekem sem lenne ötletem, csak hallom mindenkitől, hogy úgy is csal vele mindenki, nem számít mikor lakást nézünk, hogy van-e ilyen vagy sem. Szerintem meg de.
2011. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Felénk azt hallottam,hogy van valami zselés zacskós valami amit hűteni és melegiteni is lehet,mert ezt használják a fájó izületre is.Azt lehűtik és azt rakják rá a mérőre és a hidegtől nem mér.De,hogy így van -e azt nem tudom.
2011. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. júl. 29. 05:12
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Há' magyarok vagyunk, nem??
2011. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
0%

Gratulálok ez a magyar mentalitás csalni lopni hazudni megkárosítani...aztán meg csodálkoznak hogy 5xör annyiba kerül a távhő, meg a villany mint nyugaton.


Egyébként én tudom, hogy lehet átverni méghozzá olyan szinten hogy 0-át mutat akár mennyit fogyasztasz, pofon egyszerű és ötletes, de nem fogom elárulni már csak azért sem, megjegyzem nekünk nincs távhőnk és ha lenne se használnám. És nem a lebukás miatt!


Megjegyzem mind a kérdező mind a válaszolók bűncselekményt követnek el.

2011. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Megjegyzem mind a kérdező mind a válaszolók bűncselekményt követnek el."


Miért is? Ha azt mondom, hogy így meg úgy megoldható az nem bűncselekmény. Az bűncselekmény, ha A) csinálom B) azt mondom neki, hogy csináld


Ha most azt mondom, hogy amúgy egy embert pl. úgy lehet megölni, hogy agyonlövöd, akkor bűncselekményt követek el? Ugye, hogy nem?

2011. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és például engem is marhára érdekel, hogy akkor lehet-e vagy sem, mert én pl. tök örültem neki, hogy ilyenek vannak a lakásokban, amiket nézünk, és akkor mindenki azt mondja, hogy a többiek csalnak úgyis én fogom a sokat fizetni és nem számít. Jó lenne tudni, hogy most akkor ez olyan könnyű és általános, vagy csak városi legenda, mert kicsit drágábbak ám azok a lakások, ahol ez már ki van építve, de minek vennék olyat, ha tényleg mindenki csal és úgyis én fogok fizetni sokat?
2011. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 sipőke válasza:
89%

Gyakorlatilag ez a mérőegység a radiátor melegét, és a szobahőmérsékletet méri, nem pedig a radiátorban átfolyó viz hőjét. Nálunk májusban szerelték be, tehát még nem tudom élesben tesztelni. Szószer a radiátor hőátadó lemezére, burkolatára erősítették fel, és előtte lóg a függöny teljesen a padlóig. Nem fogom azért levágni a függönyt hogy pontosan mérje a szoba hőjét.


U:I: Válaszoltam, és mégsem követtem el büncselekményt.

a 11:47-s válaszolónak csak annyit üzennék, hogy nem csak a egyén kárositja meg a szolgáltatót, hanem forditva is igaz.

Budán a 800 lakásos panel sorházban próbálnak kitalálni valamiféle új számitási módszert arra, hogy mindenki egységesen fizessen fűtést, mert ott volt olyan lakó. aki nullás számlát kapot a fűtésre (most csalt, vagy egyszerüen nem kellett fűtenie, mert a szomszéd lakó felfűtötte a szobát, és a fal átadta a másik lakásra a felesleges hőenergiát.) Most még olcsónak tünik ez a fűtéstechnika, de kifogják találni 1-2-3 éven belül, hogy szintén nagy legyen a fűtés számla, mert ez a szolgáltatónak nem kifizetődő.

Nem csalna a magyar, ha normális fizetése lenne, de sajnos a bolygó keleti féltekén pont ugy van kikalkulálva a fizetés, hogy épp csak megéljen belőle az ember.

2011. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 ekeke ***** válasza:
100%
Jó vastagon bugyoláld be ruhával, szigetelőanyaggal. Akkor nem kap hőt.
2011. aug. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Nálunk nem is hitelesített mérők vannak felszerelve -nem úgy mint a vízóra. Így bízzon az ember benne...

Amiről a 18:16os írt, az a "svájci módszer". Elvileg igazságosabb, pont a példa miatt. Nálunk a város kötelezővé is tette, hogy át kell rá térne, de persze csak azért, hogy valaki nagyot szakítson azon, hogy megmondja, északi oldalon van a radiátor.


Amúgy még egy buktató van ebben. Mindenki nyitogatja, csukogatja a radiátorait, a rendszer sosem teljesen levegőmentes, és nálam, legfelül gyűlt össze a összes levegő. Egész télen nem volt fűtésem. De valamiért a fél langyos-hideg radiátorom (maxon ment hogy legalább langyos legyen a fele) volt a legnagyobb mért érték. Kimagaslóan. Nem volt 15 fok a szobában. Ennyit az egészről. :/

2011. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!