Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A társasházi hőmennyiségmérőt...

A társasházi hőmennyiségmérőt hogyan tudják befolyásolni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 17:32
1 2
 11/19 anonim válasza:
73%
CSAK akkor éri meg a mérő, ha jól szigetelő ablakok, falak vannak és alul-fölül-jobból-balról szomszéd vesz körbe. Aki jobb esetben fűt, de legalább tuti szigetel! Ha már egyik másik kiesik, ráfizetés nélkül sosem lesz meleg a lakásban. De még lehet ráfizetéssel sem.
2011. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk drága, nyugatom olcsó"


Fordítva van a helyzet.A magyar azért csal,lop mert drága az energia, munkája, jövedelme meg nincs.Nyugaton erre nincs rákényszerülve.Persze a nagy többség nálunk sem csal csak szenved.

2011. aug. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
8%

Mindenkinek:

A ez a tevékenység a Btk.318.§-ba ütköző bűncselekmény.


Aki a megoldási tippet adja: a Btk. 21.§ (2) bek.szerinti bűnsegéd, és a tettesre megállapított büntetési tételt kell alkalmazni.


Az elkövetés egyszerűen bizonyítható, és nyilván a "világhálós" tippadó is megállapítható.

2011. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 ekeke ***** válasza:
100%
A kérdés: hogyan tudják befolyásolni. ŐK. Nem mi!
2011. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 ekeke ***** válasza:

Kedves : 08-01 23:27,


ha neked nem ér meg nyári űrítéskor egy automata légtelenítőt felerőszakoltatni velük, akkor csak fizess és fagyj meg.

2011. aug. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek:

A ez a tevékenység a Btk.318.§-ba ütköző bűncselekmény.


Aki a megoldási tippet adja: a Btk. 21.§ (2) bek.szerinti bűnsegéd, és a tettesre megállapított büntetési tételt kell alkalmazni."


Jó persze. Szerintem járj ki azt a jogi egyetemet, vagy fejezd be, ha már elkezdted és azért okoskodsz. Esetleg, ha gondolod, akkor másold ezt be minden második kérdéshez, ahol mondjuk olyanok a válaszok, hogy verd össze, tépd meg a haját, rúgd fel, dobd ki a cuccait és így tovább.

2011. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Kalapáccsal
2011. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 1000mester válasza:

Ezzel a btk ra hivatkozó okostojással ne foglalkozzatok.

Fingja nincs a való világ jogrendszeréről.

Ha a kormány a bankok mogulok a véreteket akarják akkor tegyétek meg a szükséges lépéseket !

Láttam olyat, hogy valahol a radiátorokat lecserélték ősszel. A csatlakozási pontok nem plombáltak! Egész télen a mérő nélküli radiátorok fűtöttek tavasszal pedig visszatették a mérővel szerelteket. Persze a mérős radiátorokat a lakásban tartották (a szekrényben), hogy kintről rádiófrekvenciával olvasható maradjon .

Ha ilyen találkoztok azonnal jelentsétek az illetékeseknek.Más egyéb módszer is létezik. Hallatlan....

2012. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

1.) Nálunk az van a szerződésben, hogy ha elromlik a mérő és nem leolvasható, de nem értesítettem a leolvasó céget róla, nem javíttattam ki a hibát akkor az átalány másfélszeresét kell fizetni. Ez egy földszinti lakásban simán megéri. Én hülye voltam mert az első evben elromlott és szereltettem fel újat, pedig jobban megérte volna az átalány másfélszereséért gyakorlatilag korlátlanul fűteni. :(


pár ötlet, nem tudom működik-e:

2.) a leolvasás rádiós módszerrel működik, tehát elvileg a Faraday-kalitka elvén kísérletezve lehet, hogy meg lehet akadályozni a leolvasást.


3.) a mérő úgy van felfogatva a radiátorra, hogy két bordára támaszkodik fel. a kettő között elférne egy alumíniumból vágott hűtőborda úgy, hogy a mérőhöz hozzáérjen, a radiátorhoz ne(elektronikai alkatrész boltban kapható hővezető pasztával ragasztva), de nem tudom milyen hatással lenne ez a mérésre.


4.) plafon leszigetelése megakadályozza, hogy a feletted levő szomszédod az általad kifizetett hőn élősködjön, több meleg marad benn a lakásodban, kevesebbet fűtesz.

2013. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!