Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen kompresszort vegyek...

Milyen kompresszort vegyek otthoni célra fényezéshez?

Figyelt kérdés

Milyen kompresszort használtok, és mi a véleményetek róla?

Ha lehet, akkor típus, és márkanevet kérek tőletek, hogy milyet érdemes venni, vagy esetleg milyet nem? Szerviz háttér,alkatrész ellátás, megbízhatóság, ezek érdekelnének.

Nekem több féle dologra kellene. Kisebb fényezési munkához, homokfújáshoz,(talán itt fontos tényező a levegő száll. percenként, de nem tudom,infót erről is szeretnék kérni.)Olajos legyen, vagy teflonos, melyik miért jó? stb.

Várom a hozzászólásokat!


2011. szept. 4. 07:02
 1/5 A kérdező kommentje:

ESETLEG ILYET : [link]



vagy: [link]


vagy: [link]

2011. szept. 4. 07:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen olajmentes kivitelűt választanék.

Homokfúvásnál -csináltam régebben- minél több a szállított levegő mennyisége - annál jobb!

2011. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csakis olajosat.Az olajmentes addig jó míg a jótállása tart.
2011. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém házi gyártmány és van legalább 40 éves. Még öregapámtól örököltem. Pont most újítottam fel.

Két hengeres, olajos, vízhűtéses. A tartálya kb 50 literes. Ha beindítom, egy-két percen belül fent van 4-5 bar körül.

A tartály után van egy olaj és pára lecsapó.

Nekem alkalmankénti használatra tökéletes.

2011. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kovács_János_ válasza:
Attól függ milyen gyorsan akarsz haladni. Egy olyan 50 l es tartály ami tud kb 340-410 l/perc teljesítményt, szerintem teljesen elég. Homokfúváshoz lehet jobb lenne egy picit nagyobb, de nem fontos, csak lehet várni kell amíg a kompresszor kicsit újratölt. Fényezésre használtam az általam említett kisebbet, arra teljesen jó volt. Típusára nem emlékszem pontosan, márkanév Lincos volt. Nem volt vele probléma, egy szűrőt kellet benne cserélnem, de mivel még élt a gari, kicserélték a szervizben.
2015. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!