Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy villanyszerelő mi alapján...

Egy villanyszerelő mi alapján számítja a munkadíját? 30ezer forintba kb mi fér bele szerintetek?

Figyelt kérdés

Családi házban történő apróbb szerelések, ide-oda új konnektor, új vezeték, ilyesmi, anyaggal együtt, bár nem sok cuccot épített be...Szóval 30ezret fizettek a nagyszüleim, de én sokallom.

Szóval ennyi pénzbe kerülhet pár órás munka?


2011. szept. 10. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az alapján, hogy mennyit nem szégyell. De ez minden szerelőre igaz.

Az a legtisztább és legegyszerűbb dolog, ha előre kérsz egy árajánlatot és eldöntöd, hogy az neked megfelelő-e vagy nem, találsz-e olcsóbbat, vagy nem.


Szerintem reális, ha azt nézzük, hogy mondjuk egy teljes átlagos családi ház átvezetékezéséért is elkérnek 300 ezret, ami kb 2-3 nap alatt megvan...

2011. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Tisztelt első válaszoló.

Nem tudom te melyik városban élsz de mifelénk 1 átlagos családi ház át vezetékelése(80-100m2) nem kerül 300 ezer forintba. Maximum ha teljesen új szerelvények kerülnek felszerelésre(nem tescos). Arról hogy meg nem szégyenlős csak annyit hogy egy ilyen a kérdező által említett esetben sokkal több piszmogás, pakolás van mint valós szakmunka.Sok régi házat javítottam már, kész katasztrófa ahogy régen szereltek(kinek nem inge nem veszi magára)

De ha te is szakmabeli vagy sejted mire gondolok, ha nem akkor próbálj te árajánlatot adni úgy hogy nem látsz bele a falakba. Neked is megérje,a gazdának is tetsszen.

Villszer.

2011. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt w3dzz! :-)

Akkor írj már légyszi példát is, ha szaki vagy! Ha te ilyen kb 30ezret kérsz, akkor miket csinálsz jellemzően?

De komolyan érdekelne, most nem kell itt szégyenlősködnöd, senki nem ismer.


Annyi infó még, hogy igen, régi házról van szó, de semmi piszmogás és pakolás nem volt. Azt megcsináltuk mi előre.

Abszolút szakmunka. Minden hozzáférhető volt, és koszolhatott nyugodtan ahol kellett. Régit javítgatnia nem kellett, ami régi volt azt eleve lecserélte újra.

Ilyen pikk-pakk meló volt ez neki, bár nem sietett, elég lassan dolgozott, de ez mondjuk nem baj, lassan de biztosan. senki nem sietett sehova, így lett pár óra a beszélgetéssel, mert sokat beszélt ugye.


Nekem ez az ár túlzás. De ha valaki mond értelmes érveket, hogy miért ilyen drága, akkor elhiszem majd, de egyelőre nem hallottam ilyet.


Nagyszüleim példáján okulva, azt hiszem előre kérek majd árajánlatot, ha mi is villanyszerelőt hívunk.

2011. szept. 11. 21:17
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Én ha egy 100nm. régi lakást kell felújítani, azt kb. 200Ezerért szoktam vállalni. És miért? mert mindene öreg. Vésésnél kimozdulnak a téglák, még a horonymarónál is, (amikor a tárcsásnál ki kell ütni a vbevágást). Az, hogy valaki állítólag elöttem szépen megcsinálta, az nem mérvadó, mert mi van, ha mégsem? (most bocsánat, hogy ezt mondom, de messziröl jött ember, azt mond amit akar.Gondolom ismered a mondást.) És mi van, ha mégis követett el hibát? Én jártam már úgy, hogy az előző kábelezésnél valaki a padlóba rakott gégecsövet a betonozáskor megsértette, és nekem fel kellett verni a betont, és a járólapot. Egy-két az előző szerelő által okozott hibázás miatt a hibáknál órákat-egy napot is lehet csúszni. (10 órában számolom, mert kb. ennyit dolgozom egy nap.) Az előző munkámnál a fél házat már újrahúzták, csak elfogyott a pénz, és szüneteltette a tulaj a felújítást addig, amig engem nem hívott. Óriási hibákat vétett az előző szerelő! Úgy rakta be a falba a 16-os gégecsövet, hogy 5x 1.5 MCU volt benne, de nem húzta ki a csövet, ezért már a behúzószalagot sem tudtam beletolni, és ki sem jött a bentlévő kábel. Falat kellett bontani, pedig fel volt újítva. A villanybojlerhez MCU-t húztak MT helyett. Azt is úgy, hogy nem lehetett kihúzni a csőből, hanem falat kellett bontani. Ezeket nem látja az ember, csak ha már könyékig benne van a munkába. A melót három hétre vállaltam, és hat hét alatt tudtam elvégezni, mert valójában a már felújított rész majdnem felét újból kellett csinálnom. Összekötözgette az új MCU kábeleket a régi MALokkal, és a szétkötögetése egy egész napot vett igénybe. Az összegben benne van, hogy az ég tudja, mit talál a falban a szerelő, és milyenek a falak. Ha egy vadi új épület lett volna, megettem volna két hét alatt, de hejette hat lett. Én úgy szoktam vállalni, hogy a vállalt összegben benne van a kapcsolókon, dugaljakon kívül minden. (azt olyat vesz a tulaj, amijet akar.)
2011. szept. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és még a pakolást nem is írtam! Azt mondta a tulaj, hogy mire jövök, mindent elpakolnak. Semmi nem volt elpakolva, majd fél napot vártam, mire annyira elpakoltak, hogy tudtam kezdeni az egyik helyiségben, és úgy egyeztünk meg, hogy ők pakolnak, és közbe nekem is kellett.
2011. szept. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi számít régi lakásnak? Egy 25 éve épült ház, ahol a vezetékek mind csövezve vannak, kötődobozokkal, szabványosan, az minek számít? Kíváncsiságból kérdezem.
2011. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az nem régi. A régi alatt a kb. 50-< korú lakásokat értem. Főleg a 80-100 éveseket.
2011. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Még ott is érhetnek meglepik a házibarkácsolók miatt, de az nem vészes annyira.
2011. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az is minimum 150 ezer.
2011. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy 25 éves házat még nem kell át kábelezni, ha jól van szerelve.
2011. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!