Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sziloplasztot, fugaszilt és...

Sziloplasztot, fugaszilt és hasonló kinyomós tubusokat használat után hogy lehet rendesen lezárni?

Figyelt kérdés

Egy darab nejlont szoktam a tubus nyílására tenni, és a csövet visszacsavarni rá, de így is 1-2 hónap alatt teljesen beszárad a nyílás, el kell dobni a maradékot.


Van valami profibb módszer?


2011. szept. 24. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs.ezek egyszerhasználatos dolgok, meg kell próbálni annyit venni amennyi kell. A többi megy a kukába
2011. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezek csak ekkora kiszerelésben léteznek.

Ha csak néhány evőkanálnyi kell valamire, akkor is fel kell bontani egy egész tubust.

2011. szept. 24. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
van fogkrémnyi adagban is
2011. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tényleg? Én még csak gumiámot láttam ebben a méretben.

Köszi, majd utánanézek.

Rákerestem, csak 300 ml körülit találtam.

2011. szept. 25. 06:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Téves az az elképzelés,hogy nem lehet utána használni.

Ezek az anyagok a levegő nedvességtartalmának függvényében szilárdulnak meg.Ezért használat után a tubus kupakjába tegyél bármilyen zsíros anyagot,pl: kézkrém,vaj,zsír bármi ami elzárja a levegőtől.Ha mégis beszárad a csőrbe azt ki tudod tolni belőle egy erősebb dróttal.

2011. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak igaza van, de van még egy gyenge pontja ezeknek, maga a csomagolás, amikor elkezdi az ember kinyomkodni a használat során, elvileg légmentesen zárna az alja is, de nem... ezért érdemes légmentesen becsomagolni sima nylon zacskóba, folpackba, bármibe, lényeg a levegőtől való teljes elzárás (vannak ezek a műanyag, pattintható zacskózáró kapcsok, én ilyet használok erre a célra, vagy fóliahegesztővel zárom le a zacskót, ha hosszabb ideig nem tervezem használni a tömítőanyagot).
2014. okt. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Meg lehet próbálni lezártan vízben tárolni. Az gondolom elzárja a tubust a levegőtől, így nem tud beszáradni.
2016. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!