Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek dróttal lehet...

Szerintetek dróttal lehet hegeszteni?

Figyelt kérdés
szerintetek ha nem elektródát használnék hanem valami drótot akkor azzal is tudnék ugyan úgy hegeszteni mint elektródával?
2012. jan. 2. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem mert az elektródadrótnak olyan összetétele van ami a hegsztésre alkalmassá teszi.
2012. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de nekem inverteres hegesztőm van nem co
2012. jan. 2. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem, a pákán van bevonat is, ami védi, hogy ne kapjon egyből oxigént ha jól emlékszem még a tanulmányokra.
2012. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha inverteres heggesztőd van akkor nehogy má' ilyen szar ral próbálkoz! Vegyél normális hegesztő pálcát!
2012. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzunk pár dolgot.

Olyan hogy "CO hegesztő" nem létezik. Fogyóelektródás védőgázas ívhegesztő az viszont igen. Az angol rövidítése MIG/MAG (metal inert gas) vagy (metal active gas). Ugyebár már a nevében is szerepel a védőgáz. De a szén-monoxid (CO), nem alkalmas védőgáznak, nem úgy mint a szén-dioxid (CO2). Ezen kívül még használnak pár fajta gázt pl. argon, hélium vagy gázkeveréket pl.: corgon De a "CO" megnevezés semmilyen esetben nem helytálló, szóval el lehet felejteni.

A másik dolog pedig: az hogy inverteres hegesztőd van, nem utal a hegesztési technológiára. Egy MIG vagy egy MMA hegesztő ugyan úgy lehet inverteres.

De hogy a lényegről is szó essen, létezik csupasz elektródás hegesztési technológia, de csak egyenárammal lehetséges (mondjuk ez az inverter miatt nem lenne gond). A drót ötvözete viszont annál nagyobb problémát jelentene, ugyanis az szinte biztos nem lenne megfelelő. Az elkészült hegesztési varrat is rendkívül előnytelen tulajdonságokkal rendelkezik, rideg, zárványos. Ezért ezt a technológiát a kezdeti időkön kívül soha nem is használták.

De ha gondolod, szívesen kifejtem a probléma fizikáját bővebben is.

2012. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már hegesztettem kötöződróttal.

Nincs bevonat ezért nem stabil az ív, könnyen ragad. De a varrat szép nem salakos. Igénytelen dolgokat lehet hegeszteni.

2012. jan. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
gazhegeszteshez hasznalhato.. igenytelen dolgokhoz.,ahol a szakitoszilardsag nem szamit,de semmikepp nem ajanlom elektromos ivhegeszteshez
2012. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!