Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerülhet minimum egy...

Mennyibe kerülhet minimum egy 4X4-es nappali LEd világításának beszerelése?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevés az infó!

Milyen led világításra gondoltál?


Ha led szalagra gondolsz, és körbe a szobán, akkor az 16m * 1000-1500/m

[link]



A led-es ízzók szintén ilyesmi áron vannak minimum + a lámpatest.


A kapcsoló(k) kiépítése és a lámpák felszerelése pedig vállalkozóktól függ.

2012. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kalkuláld bele a szemüveg árát is mert szépnek szép meg nagyon dekoratív is a ledes világítás csak LÁTNI nem lehet mellette!! Számtalan helyen építettünk ki, volt aki megfogatta hogy középre legyen 1 hagyományos csillár vagy más világító test, volt aki nem.Na az obégatott hogy nem lát , így jártál mi szóltunk.

Villszer.

2012. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy milyen világításra gondoltál.


LED csíkokat hangulatvilágításhoz szoktak használni vagy tévénézéshez (300led/ 5m / 6800Ft -> 20400Ft


LED szpotokat (3-6-9 wattos power ledekkel) 2700Ft-tól és mondjuk a 3W-ból egy ekkora szobába kell 3x9=9db vagy 5 középre kialakítástól függően.


18-36-60-90 stb. sok kicsi LEDes (ezek 1-2ezer Ftosak) a power led helyett, de akkor kell csillár is vagy olvasó lámpa.


Ha szakival csináltatod akkor az anyagárral azonos lesz a munkadíj is (ha megtalálod a legolcsóbbat) ha saját magad akkor vigyázz nagyon ne rázzon meg az áram, vagy használj 12V rendszert (de ekkor meg drágább a trafó miatt és figyelj a vezetékek áramterhelésére fel ne gyújtsa a lakást.. nem vicc: 10db power lednél már kevés a 1,5-es vezeték!)


Ha fontos az ár, akkor 1&3 opció ha kell olvasólápával.

2012. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, egész jó lapot találtam annak apropóján, hogy egy tápegységet is kerestem neked amit az 1, opcióhoz elfelejtettem írni:

+8600Ft

[link]

2012. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 masni1 ***** válasza:
Ha normál esti világításra gondolsz, akkor még ne használd ezeket a LED-eket. Várj egy évet, addigra jobb fényhasznosításúakat fognak gyártani. A mostaniak a névlegesnek csak kb a felét produkálják.
2012. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!