Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Petróleumlápához (vagy viharlá...

Petróleumlápához (vagy viharlámpa) lehet petróleumot kapni?

Figyelt kérdés
Ha igen, hol és mennyiért? Vagy mivel lehet még működtetni petróleumon kívül? És mennyibe kerül egy tekercs lámpabél (kanóc)?- Találtam egyet a garázsban, olyan régi nem lehet, de nyáron kipróbálnám.

2012. jan. 17. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Festékboltokban keresd!
2012. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

A petróleumot nem ajánlom, mert büdös. Lehet kapni barkácsboltokban - meg nyáron hipermarketekben - lámpaolajat, ezek általában vagy szagtalanok, vagy illatosítottak, komfortosabb a használatuk.

Mi a teraszon használunk viharlámpát, amikor kiülünk nyári estéken, hangulatosabb is, beszélgetésekhez, iszogatásokhoz elég fényt ad, és mivel csakis szúnyogriasztó lámpaolajat veszünk bele, nem annyira vonzza a szúnyogokat :)

2012. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

A viharlámpa zárt, a petróleum lámpának nyitott üvegje van.

Nem mindegy,melyik van neked.

2012. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
zárt térben petróleum, lámpa/fáklya olaj, egyébként bármi jól párolgó, éghető folyadék megfelel az üzemeltetéshez. nem kell attól félni, hogy kárt tesz benne, mert olyan egyszerű, mint a faék.
2012. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as válaszolónak viharlámpa, mivel zárt az üveg teteje és a fém tetjén van valami szellőző féle. Szerintem egy 90-es évek eleji lámpa lehet, orosz.
2012. jan. 20. 20:12
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as válaszolónak viharlámpa, mivel zárt az üveg teteje és a fém tetjén van valami szellőző féle. Szerintem egy 90-es évek eleji lámpa lehet, orosz. Ma találtam hozzá kanócot is! [Igaz csak egyet, ami kb 10 cm-es] :)
2012. jan. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!