Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton falba lehet...

Gipszkarton falba lehet üvegtéglát építeni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 23. 12:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Lehet.
2012. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne lehetne?
2012. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen tudsz.

Gondolom már elkészült falat akarsz átalakítani.

Vágd ki a helyét a falon.Majd az aljára utólag csavarozhatsz aluprofilokat vagy tetőlécet hogy megerősítsed a gipszkarton felületét .Ezeket mindkét oldalról belülre fölm lehet erősíteni és már lehet is téglázni. természetesen ha egy egész ajtónyi méretü dolgot akarsz felfalazni oda tuti erősebb szerkezet kell.

2012. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem ez azért nem volt evidens, mert nő vagyok és eddig nem építettem még gipszkarton falat. Azt hittem, azokhoz van egy kész (fém)profil, amire rá kell erősíteni magát a gipszkartont és nem tudtam, hogy ezek vannak e olyan "vastagok", mint egy üvegtégla vastagsága. Ennyi. Egyébként szobából akarok egy gardrób helyiséget leválasztani, és csak néhány üvegtéglát akarok beépíteni, hogy jusson be egy kis természetes fény is az ablak nélküli helyiségbe.
2012. jan. 24. 10:43
 5/7 hallari válasza:
100%
A fémkeret vastagsága nem lényeges, mivel úgyis csak egy oldalról csavarozod rá a gipszkartont. A másik oldalhoz másik keret kell, a kettő közti távolságot pedig úgy állítod be, ahogy akarod - pl. üvegtéglányi méretre.
2012. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 25. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Töltesz fel képeket hogy fehérneműben ,védőkesztyűben,védősisakban,védőszemüvegben épp gipszkartont szerelsz? :)
2012. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!