Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ház építése során melyik...

Ház építése során melyik munkákat végezhetjük magunk?

Figyelt kérdés

Gondolom pl.: a ház alapját kiásni, vagy ha ért hozzá valaki akkor festeni,stb...

Amihez nem KELL mesterember!

Köszönöm...


2012. febr. 4. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sör nyitogatása a kőművesnek! :)


Viccet félretéve. Amit úgy érzel hogy meg tudsz csinálni! Te tudod hogy mennyire van műszaki érzéked, illetve hogy mihez értesz. Viszont ha valamit elrontasz, annak a kijavítására a szakik megkérik az árat.

2012. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kémény: Sokszor a kéményesek és a kéményseprők egymásnak dolgoznak, és csak nagyon drágán kapod meg az aláírást, ha nem valami haver kéményes csinálta...
2012. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Falramászott Fogkefe válasza:
100%

Mindenhez "kell" mesterember, amihez nem konyítasz, és nem tudod rendesen, biztonságosan megcsinálni. Még az alapok kiásása sem mindegy, hogy hogyan történik, de ha van, aki elmagyarázza, akkor meg tudod csinálni.

Kiválthattok 1-2 embert a kőművesbrigádból, ha tudjátok, hogy hogyan kell a kőművesek keze alá dolgozni. Sőt: lehetsz te magad a kőműves, csak tudnod kell, hogy mit, miért, hogyan.

Adott esetben - miután a falak állnak - megcsinálhatjátok saját magatok a vezetékezés csatornáinak fektetését, falfűtést, akár a teljes víz- és villanyszerelést, vakolást, épületasztalos helyett az ajtókat és ablakokat, burkoló helyett a teljes csempézést, hideg- és melegpadlót, stb. "csak" érteni kell hozzá.. :)

2012. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A ház alapját iszonyat munka kézzel kiásni. Szerintem ha felfogadsz valakit az ásásra még drágább, mint a markoló, ami fél nap alatt kiássa. Ez nem olyan dolog amin sokat lehet spórolni. A legtöbbet azzal spórolhattok ha több mestertől kértek fix árajánlatot, plusz ismeritek a munkájukat. Na azzal rengeteget lehet spórolni. Valamint ha olcsóbban hozzá tudtok jutni az alapanyagokhoz. Akár előbb beszerzitek a betongerendát, cserepet vagy járólapot, akkor amikor le van akciózva.

A neten és youtube-on van egy csomó videó ahol bemutatják a festést és egyéb munkákat, valamint szerezzetek be házépítő, kivitelező könyveket. Ne sajnáljátok rá a pénzt, 10-20 ezret simán fordíthattok rá, sokkal többet megspóroltok.

2012. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi magunk építettük a házunkat. A terveket alá kellett íratni egy építésszel (amúgy az is saját volt), valamint a közművekhez is kellett egy szakembertől számla, de ez főleg a biztosító miatt (ha nem gázos köti be a gázvezetéket, akkor egy robbanás esetén nem fizet a biztosító).

Tehát: bármit megcsinálhattok magatok, csak az a feltétel, hogy értsetek hozzá.

2012. febr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 horváth joci válasza:
Azokat ajánlom ,amelyikhez értesz...
2012. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy értettem a "KELL"-t, hogy van olyan,hogy építési napoló, meg építkezés alatt műszaki ellenőr. És ezmiatt indítottam a kérdésem.

Olyanra gondoltam még, hogy pl.: a Párom és az egyik ismerősünk(ért hozzá) feltenné a szigetelést, egyik családtag letenné a járólapot(ő is ért hozzá), csak éppenséggel egyik sem tudna számlát adni a munkájáról! Ez probléma lehet?

Várom még a válaszokat :)

2012. febr. 5. 18:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezeket nyugodtan megcsinálhatjátok ti is. Nem kell róla számla, mivel családtag csinálja meg.
2012. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag én egy épületet a semmiről magam húzok fel.

Szóval a kreativitásod időd kézügyességeden múlik mit vállalsz be. A nyagyobb munkákhoz gépek kellenek.

2012. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Úgy értettem a "KELL"-t, hogy van olyan,hogy építési napoló, meg építkezés alatt műszaki ellenőr. És ezmiatt indítottam a kérdésem."

Építési napló? Műszaki ellenőr? Mit építész, atomlétesítményt?:)


Ha akarsz, vezethetsz építési naplót, mondjuk, és az ellenőrzés sem rossz ötlet, de ezt olyanra bíznám, aki ért is ehhez. Ha van a baráti körödben olyan, aki ért hozzá -egy mérnök-, kérd meg rá, és fizess neki egy kis pénzt. Sok későbbi bosszúságtól óvhatod meg magad vele!

Én is- szakmámból adódóan- ha bemegyek egy ilyen építkezésre, ránézésre meg tudom mondani, hogy mennyire szakszerű a vállalkozó munkája. És jobb ilyenkor rákényszeríteni, hogy rendesen dolgozzon, mint utólag keresni. Sosem kapd már el, ha elengedted!

2012. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!