Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csempével szeretnék borítani...

Csempével szeretnék borítani egy asztalt. Milyen ragasztót használjak és milyen előkészítés szükséges, hogy a csempe megtapadjon a viszonylag fényes felületen?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csiszold fel az asztal felületét durva csiszolóval, majd sima csemperagasztóval tedd fel a csempéket.
2009. jún. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elmélet vagy tapasztalat? :-)


Én is valahogy így képzeltem...

2009. jún. 2. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

amennyiben bútorlapos az asztalod ,és nem fa ,úgy a csemperagasztóban lévő vizet magába szívja és hullámos lessz !!

bútorlapos asztallap : műanyag dobozos csemperagasztó massza ,vagy palma-tex,esetleg szilikon ( ecetsavas vízálló ) de az büdös , 2 napig szellőztetned kell .

fa asztallap :műanyag dobozos csemperagasztó massza ,vagy palma-tex ,esetleg szilikon ( ecetsavas vízálló ) de az büdös , 2 napig szellőztetned kell .

számítanod kell rá,hogy az asztal súlya jelentősen megnő.

javaslom a lábak ellenőrzését,és a végükre filc ragasztását .


műanyag lapos asztal : flexibilis csemperagasztó por alakú,vízzel keverve . a többi valószínüleg oldja a műanyagot.

illetve , kapható speciális öntapadós fali csempe ,az is kiváló .

a lényeg a szélek eldolgozása . szerintem a fa keret a legjobb, mivel a többipl : fúga, csemperagasztó, szilikon stb egy idő mulva hullani kezd !

2009. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. Azt hiszem, a lábak bírni fogják, tömör bükkből van a láb és a keret is. Az asztallap egy sima, bükk színű fóliázott bútorlap, ezt szeretném kicsit kozmetikázni. A fa élvédő is stimmel, én is azt képzeltem, és 10x10-es csempékből lenne kirakva a minta. Nagyon jó kis mintát találtam, háromféle csemépéből kell kirakosgatni.
2009. jún. 2. 11:33
 5/5 anonim válasza:
72%

Szerintem semmilyen vízes alapú, higítású ragasztó sem felel meg. Kinyomó hengeres ipari ragasztót keress, de ne szilikont, mert az csak tömít, de nem ragaszt. MS-Polimer, Poliuretán egyaránt szóbajöhet. A fő lényeg a flexibilitás! Sajnos egyik sem kapható olyan helyeken, amelyek elsőre jutnak eszedbe, de esetleg magán (nem multi) ép.ip.szakkereskedésbe vagy bádogos centrumba talász egy kartust.

Nem tudom hol laksz, ennyit segíthettem.

2009. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!