Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Einhell benzines láncfűrészt...

Einhell benzines láncfűrészt vennék, vannak tapasztalatok? Belevágjak a vételbe?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
vegyél inkább Stihlt,vagy Husqvarnát részletre!ha csak nézegetni akarod,jó lesz az einhell,favágásra már nem annyira.
2012. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok drága gépet venni,mert csak egy évben kétszer használnám,úgy 2-3 erdei köbméter fát összevágni,gondolta erre megtenné,egy olcsóbb is ,csak nem nagyon ismerem a márkákat ,ezért kértem segítséget.
2012. febr. 20. 19:50
 3/21 anonim ***** válasza:

Arra amit írtál teljesen jó! Annyi szokott vele lenni, hogy ha túlmelegszik, elmegy belőle a kompresszió. Gyakorlatilag felpörög a gép, de belefullad az anyagba. Ilyenkor le kell tenni pihenni, aztán mehet tovább. Az üzemanyag/levegőellátását kell rendben tartani, aztán komolyabb baja nem lesz. Egy tartalék láncot és egy filléres láncköszörűt érdemes hozzá venni! Ennyi.


Üdv.

2012. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
A drága gép nem olyan drága, mintha 2évente kéne venned egy újat az olcsóból, mert tönkremegy. Volt einhellem, kettő is, az első élt 7hónapot (négyszer vágtam vele fát), utána meghalt. Begariztattam, ismerősön keresztül, mert a hivatalos szervíz szerint "nem rendeltetésszerűen használtam" (ja, fát vágtam vele), a másik 1év után kezdett gyengülni, iszonyat gyorsan eladtam, és vettem egy 2,5éves Stihlt (eredetit, nem olyat amire csak rá van írva) egy ács ismerősömtől. Ez 3éve volt, azóta is tökéletesen működik, hozzá se kellett nyúlni az üzemórás karbantartáson kívül. Minőségileg elég nagy a szórás, nem minőségi cuccok, vannak jobban és rosszabbul sikerültek belőle, néha ki lehet fogni 1-1 tartósabbat, de én nem játszanék vele, inkább egy eredeti, márkás gépet vennék, ami kiszolgál egy életre.
2012. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 dirtboy ***** válasza:
33%

én is azt mondom hogy vagy stihl vagy husqvarna vagy makita.

ezek sok évig bírják akár 15ig is.

én légi favágást is egy 9éves stihl 031AV val szoktam csinálni,szépen indul kis rántásra is ami nagy előny ha egy kötelén lógsz és úgy kell berántani.

ne vegyél olcsó sz art,azzal csak a baj lesz.

2012. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,meggyőzőek!
2012. febr. 20. 20:34
 7/21 A kérdező kommentje:
Esetleg egy erősebb(2000w )elektromos??
2012. febr. 20. 20:36
 8/21 dirtboy ***** válasza:
azt meg pláne ne vegyél
2012. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Április vége felé veszem a fát, addig csak össze jön agy komolyabb gép(remélem).

köszi a biztatást.

2012. febr. 20. 20:41
 10/21 anonim ***** válasza:
Elektromosat végképp ne, annál még a kézi keretes is jobb. :)
2012. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!