Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem záródik rendesen a...

Miért nem záródik rendesen a műanyag bejárati ajtóm?

Figyelt kérdés
Most szerelték be a bejárati ajtóm a kőművesek. Sajnos állítani nem tudnak rajta, nem értenek hozzá. Az ajtó lapot tudom hol kell állítani, ha meg van ülve, de az a baja az ajtónak, hogy a nyelv nem ugrik be rendesen a helyére, és ahogy becsukom, úgy ki is tudom nyitni méghozzá úgy, hogy le se kell nyomnom a kilincset. Szóval ezen hol lehet állítani, hogy ha becsukom, akkor az úgy is maradjon???
2009. jún. 7. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
A gyártóval kellett volna beszereltetned, akkor neki kéne garantálni hogy zárjon. Így nézd meg a garanciádat, hogy mire szól. De általában , ha nem ők állítják be, akkor nem vállalnak a záródásra garanciát. Ki kell hívnos pénzért valakit aki beállítja.
2009. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt aztán nagyon szépen köszönöm! Szóval, amikor ide írtam, azt hittem tudja vki, hogyan kell egy kva ajtót beállítani. Te is nagyon okos lehetsz, mert rájöttél arra, hogy a gyártóval kellett volna beszereltetni. De nem ők szerelték be nekem, és azért mert fog egy négyes imbuszt és teker egy vagy két csavaron három fordulatot, ezért nem adok ki egy ötöst!!! De ha megmondod melyik csavaron kell állítanom, akkor én is megcsinálom, ha meg fingod sincs hozzá, akkor minek szólsz bele????
2009. jún. 7. 21:07
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

A 20:52-es válaszolonak annyiban van igaza, hogy ha rosszul van beépitve, akkor nem lehet többé rendesen beállitani - és ezért kellett volna a gyártóval, vagy egy általa ajánlott kömüvessel/azztalossal beépitettni.

Valósznüleg nem sokat lehet a bajodon segiteni.

2009. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

én első

van "fingom róla". A műanyag nyílászárókat nem lehet úgy állítgatni, igazítani mint a fákat. Náluk az a legfontosabb, hogy nagyon pontosan legyenek beépítve. Ez jelenti mind a vízszintet, mind a négy sarok tökéletes derékszögeit. Ha a tok rosszul van beállítva, akkor nem tudsz az ajtóval mit csinálni. Ki kell vágni a purhabból és újra beáálítatni, nem Józsi bácsival a kőművessel, hanem olyannal aki ért hozzá.

A stílusodból fakadóan pedig minden bizonnyal neked van a legtöbb problémád.

2009. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
válaszolj már kulturáltan ha voltak kedvesek válaszolni a kib_szott kérdésedre...
2009. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Ekkora köcsögnek mi a fa....ért válaszoltok?
2009. jún. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de szerintem sem kellett volna így rárontani az elsőre. Normálisa válaszolt neked. Az lehet, hogy te nem erre számítottál, de az életben nem mindig azt kapja az ember, amit szeretne.

Szerintem jobban jársz, ha kihívsz valaki szakembert, most már ne sajnáld a pénzt, ha jó ajtót akarsz. Látod múltkor sem jött be a spórolás, nem rakták be jól az ajtót.

2009. jún. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező te is csak a hőzöngéshez értesz ahelyett hogy a kezedba kapod a k***va imbuszod és próbálkozol. Másnak honnan legyen lövése arról hogy neked milyen típusú ajtód van? Azt már meg sem merem kockáztatni hogy feltegyél egy képet róla valahova. Ez persze nem jutott el csöppnyi agyadig hogy leírd pl a kérdésbe, csak mindig töketlenül mástól várod a választ. Sikeres ember vagy biztos.
2009. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Először is lehet kicsit bunkó voltam, bocs! Azthittem vannak itt olyan emberek, akik konyítanak egy kicsit a nyílászárókhoz. Aztán addig nézegettem az ajtót, még be nem jelöltem a nyelv helyét a tokon. Kiderült kicsit a tokban lévő profil feljebb áll a nyelvhez képest, és ezért nem ugrik rendesen a helyére. Ezt a profilt 3 csavar fogja, kitekertem, lejjebb raktam, és hoppá be is csukódott rendesen az ajtó, és nem is nyílt ki. Mikor felhúztam a kilincset, hogy záródjon nehezen ment, és az ajtólap is felemelkedett. Az ajtólap és a küszöb nem volt egymással párhuzamos, kicsit meg volt ülve. Ezen tudom, hogy kell állítani. Állítottam rajta és csodák csodájára úgy működik az ajtó mint egy doxa!!!!!! Volt olyan itt aki azt írta, vágjam ki a púrhabot, tegyem be újra..... Nos az ilyeneknek üzenem, hogy ne azért írjanak, mert unatkoznak, hanem azért mert tudják mit, hogy kell csinálni. Ha meg tényleg gőzük sincs róla, akkor könyörgöm minek írnak véleményt?? Ez volt az első, és egyben utolsó kérdés amit itt feltettem, nagyon sok itt az ezermester úgylátom. Az utolsó kommentesnek is csak a szája nagy tehetségét megkérdőjelezném. Az állítási lehetőségek minden nyílászárón egyformák. Szerinted nekem vmi speckó ajtóm van?????

Na ennyi,ti szakbarbárok!

2009. jún. 9. 20:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos azt gondolta, ha ennyire el vagy szállva magadtól akkor valami szuper ajtód van. Főleg ha nem tudtad egyből megoldani a problémát hanem hozzánk fordultál segítségért...

de szerintem itt senki nem bánja, ha nem írsz ki több kérdést. Örülj neki, hogy jól záródik az ajtót ki se gyere rajta ezentúl :D :)

2009. jún. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!