Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házi vízmű építés. A "sima",...

Házi vízmű építés. A "sima", vagy a gumibetétes tartályt válasszam?

Figyelt kérdés

Építem a hidrofórt. 50,vagy 80 literes tartállyal(még nincs eldöntve).

A fent említettek közül melyiket...és miért?


2012. márc. 11. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gumimembránost (vagy gumibetétest) válaszd. A normál tartálynál a víz és a levegő egy helyen van, keveredik. Minden használatkor a vízzel együtt egy kevés levegő is távozik, mígnem kiürül a tartályból, és csak víz lesz benne.

A membránosnál külön van a víz és a levegő. Nem áll fent az a veszély, hogy elfogy a levegő.

Nekünk normál, 80 literes tartályunk van. Ha új kellene, egy kisebb membrános tartályt választanék. Kisebb tartálynál azthiszem többször kapcsol a szivattyú, viszont hamarabb jön a friss víz, gyorsabban elfogy ami a tartályban van. De a felhasználástól és még egy-két dologtól függ, hogy milyen tartályt választanék, és korántsem biztos, hogy jó lenne a választásom. Ez a 80L-es is csak állt egy ismerősnél, nekünk meg éppen jól jött, hogy nem kell venni. Egyébként panaszkodott rá, hogy gyorsan kifogy a levegő, és ezzel így vagyok én is.

2012. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló leírta a tutit.

Nekem is 80literes betét nélküli tartályom van,két havonta kompresszorral kell bele nyomni levegőt.800wos szivattyú van van hozzá.

2012. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2012. márc. 12. 21:46
 4/17 anonim ***** válasza:

Vettem 2 éve 1 jó minőségűnek mondható házi vízművet.Azóta a 4. lufi van benne,persze az olcsó nem passzol bele csak a típus azonos drága.Amint kitavaszodik szerzek egy 120 literes Hajdu boyler tartályt és az lesz a pufferem.A levegő utántöltés és a mérés fent lesz kéznél nem kell az aknába mászni.A gumis szar megy a kukába.

Villszer

2012. márc. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a helyzet,hogy a kis tartályosokról alapból lebeszéltek az ismerősök,ott tényleg "gumiproblémák" vannak.

Az 50~80 literesekről nem hallottam semmit.


w3dzz! Neked mekkora a problémás tartályod?


/Teljesen én állítom majd össze,most ásom az aknagödröt,a hétvégén falazok...vasárnap Mórahalmon kirakodóvásár...addig kel(lene) döntenem./

2012. márc. 13. 08:30
 6/17 anonim ***** válasza:

A 2-es vagyok.Valószínűleg kicsi,és tartállyal összeépített van neki. Az ismerőseim között (ezekbe a kicsikbe)már 4nek durrant el a lufi ,1nek elkopott a szivattyúba a műanyag kerék(vagy valami),1nek meg zárlatos lett.Ezeket a kicsiket felejtsd el.

Viszont a 2 ismerősömnek ez a kék színű nagy tartályos van(lehet hogy 120l-es )amibe benn a lufi.Szóval ezek jól működnek.

A 80 literes annyiból jobb, hogy a motor kevesebbszer indul be.

Ha aknába rakod a szivattyút a motornál szilózd ki, hogy a pára ne menjen a motorba, mert teljesen szétrohassza.

Az előbb írtam egy zárlatos motorról,na az járt így.

Sorkapcsot kellett rajta cserélnem.

Ha pincéd lenne ott jobb helye lenne a tartálynak, meg a szivattyúnak is.Az nem gond ha távolabb van a kút,mert nekem is vagy 10 méterre van a pincémtől.

Az ősszel vettem egy Elpumps 1500-w os bronzkerekes szivattyút az fogom majd berakni ez helyett a 800-vagy 900w os helyett. 2,5 bár nál már nem képes többet nyomni,mert műanyag a kerék benne.

Na ennyit tudtam segíteni.

2012. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem 25L-es tartályom van Fleure néven fut(Elpums) egyébként.Azért sem szimpatikus a gumis verzió,mert ahol dolgozom elég sok tágulási tartály van amit elég sűrűn kell cserélgetni a lufik miatt.Egy régi hidrofor van fekvő 200L-es tartály, pedroló szivattyú Wc-t mosdót lát el,évente 2 pumpálás és mehet tovább.
2012. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 titak ***** válasza:
100%

Lufis-nem lufis? Ha kilyukad a lufid, levágod és lesz belőle sima. :-D


Nekem 36l-es lufis tartályom van már 14 éve, és ezalatt "rajtam kívül még semmi hibája nem volt. Azárt írom, hogy rajtam kívül, mert eleinte "mobil" módon használtam a kertben, és minden öntözés után leeresztettem-elpakoltam. Ennek aztán az lett az eredménye, hogy a tartály belső nyomása a lufit benyomta a torokba és idővel aztán ki is lyukasztotta.

Különben ha kilyukad bicikli ragasztóval gond nélkül befoltozható. Én is így használom már több mint tíz éve.

2012. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Megint a kettes vagyok!

Előző,azért ez nem működik minden tipusnál, mert volt olyan tartály ami lufi durranás után kb 3 hónap múlva kilyukadt.(kirohadt) HA inox a tartály akkor elhiszem hogy tovább is működik.

2012. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek!

Vasárnap "mórán" vásár(Mórahalom),megyek,nézek egy 50...vagy 80 literest.

2012. márc. 15. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!