Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyi aljzatkiegyenlítő kell...

Mennyi aljzatkiegyenlítő kell 30nm betonozott padlóra? Mennyi glett kell 50nm falfelületre (2réteg)?

Figyelt kérdés

A betonozás friss, talán 1-2 helyen lesz csemperagasztóval javítva előtte, vízszint stimmel.

PVC lesz rajta.


A falon pici repedés van, ez hálóval lesz fedve a laza részek eltávolítása és betömése, simítása után. Diszperzittel lesz festve.



2012. márc. 19. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A Corso glettből kb 50 kg van szükséged ha a teljes falat gletteled. Keverési arány: 4-4,5 liter vízhez 10 kg poranyaghoz.
2012. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindenképp a teljes falat glettelném, a függőlegest nem sikerült a kivitelezőnek eltalálni (néhol a falnak hasa van: 2,5 méter függőlegesen és vízszintesen is gyakorlatilag alul-felül fél centi).


Rigips-et vettem végülis a tüzépen 2x25 kilót, de van maradék simítóvakolat anyagom is, elődolgozni (3*40kg).


Önterülő aljzatkiegyenlítőből nem vettem még (az Interproject kedvezőbb árú) 30nm lesz leginkább simítani a betont ill. sajnos kell erősíteni (pedig a kőműves javaslatára 1:3 arányban tettünk cementet a sóderhez).

2012. márc. 21. 10:27
 3/4 Hammergo válasza:

Padloponból 1,7kg/m2/mm vastagságban az anyagigény. >>> Ha nincs vízszintbe, nagyon sok :)

Glettből általában 0,8 kg/m2 kell számolni

2012. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Kb. jól saccoltam.
2012. márc. 23. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!