Festők! Vályog glettelése?
Sziasztok! 300nm egyenesre nyesett majd vakolt vályogfal gletteléséhez mennyi és milyen glett kell? Hány soron? A vakolás alá dryvit háló kerül.
Köszi!




válasza:6.30 as tegyél azzal hálozdbe majd finom gipsz csiszoláshoz .de én mást is csinálnék példa igy .
ragasztó csempe vagy polisztirol ragasztoval attol fug milyen a felulet meg huzod 1 szer vagy 2 szer , mint irtam felulettől fugően milyen az állapota!
majd glettelheted finom gipszel 2 szer áthuzva ,meg lámpázod kijavitod a hibákat .1 réteg festék majd meg lámpázod ujra kiszurőd a kis hiákat és ha minden okééé lefested. ha kérdésed van irj privátban.




válasza:



válasza:Azt hiszem szilikát alapú (vödrös) vékonyvakolat kell, mert az levegőzik, és a vályognak az kell. Könnyebb vele dolgozni, glettvassal húzd el (esetleg hengerrel, olcsóbb, de nem olyan szép textúra). 1-6mm között jó választani. Ez ráadásul lehet színezett is.
Hagyományos (cement,homok,mész,víz) olcsóbb lenne különösen 300nm esetén (régen is ezzel vakoltak) - ez inkább akkor kellene, ha nem egyenes a fal 5-30mm között a jó ez. Kőporral színezik.
3-6mm között jó a kültéri glett is, de inkább 3mm alatt használd, nagyon lezár. 50nm egy zsák, 300-hoz 6zsák 25kilósra lesz szükséged.




válasza:Hát leginkább semmilyen glett:)
A gipsz nagyon jól szívja és tartja a vizet, míg a vályog fal nem arról híres, hogy az ilyesmit szereti.
Vékony glettelés persze nem okoz nagy problémát, de pár mm-től vastagabbat nem ajánlanék.
Kapcsolódó kérdések:
Ötletek? Csak olyanok válaszoljanak, akik értenek is hozzá!
Egy régi építésű ház nagy valószínűséggel vályogból épült oldalfalára szeretnék egy ajtót vágni. Villany, víz, gáz vezeték itt nem fut. Ki lehet vágni egybe az egész ajtó helyét vagy előbb az ajtó fölé kerülő gerenda helyét kell fokozatosan kivágni és a gerendát betolni? Vagy mire kell figyelni?
Sziasztok!Szeretnék kérdezni tőletek pár dolgot ha nembaj. 1.Vályog szobánk van,de szeretnénk mellé egy tégla szobát építeni,de akkor a falrészét ahol van az ablak,be kellene betonozni,kiszedni az ablakot,és az lenne a szoba fala.Az a gond,hogy akkor a vályog szobának...
Ti, hogy csináltátok?
Milyen hátrányok és előnyök származhatnak belőle? Esetleg a szakszerű könnyü szerkezetü menyezet kialakítása is érdekelne.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




