Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy szokták megoldani a...

Hogy szokták megoldani a padlóburkolást egy szobában, hogy ne legyen hideg a padló? Nagyon fázós vagyok!

Figyelt kérdés
Mit érdemes letenni? Laminált padló, linóleum, padlószőnyeg, plusz szőnyegek, esetleg létezik valami szigetelő anyag ezek alá? Vagy kombináljam a lehetőségeket? Nemsokára házba költözünk a panelből, ott akarjuk megoldani ezt a problémát, télen nagyon hideg tud lenni a padló. De nem értek hozzá.

2012. ápr. 3. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen érdemes laminált padlót csináltatni, mert egyszerűbb takarítani, és ha netán kiömlik rá valami ragadós dolog, akkor nem kuka az egész mint egy padlószőnyeg esetén.


érdemes a padló alá valami speckó szigetelő anyagot betenni (márkákat, neveket nem tudok, szaküzletben biztos kapsz), és a padlóra pedig valami ízléses darabszőnyeget, azon a részen, ahol sokat tartózkodsz.


esetleg ha megoldható, akkor a padlófűtés kialakítása lenne a legjobb. ha tehetném, én is azt csináltatnék, de társasházban nem lehet :) mondjuk itt nincs is olyan hideg télen sem, mert laknak alattam, és jó melegek a radiátorok.


ellenben régen egy nagyon hideg lakásban laktunk, rendes fa parketta volt, azon vastag szőnyeg, de még így is majd' szétfagytunk télen.

hm, amúgy én is elég fázós vagyok, télen zokniban, melegítőben alszom 2 takaró alatt :)

2012. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) Köszi!
2012. ápr. 3. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag tökmindegy, mit raksz le, ha nincs alattad fűtés, akkor hideg lesz. Papucs, mamusz kell.

Vagy padlófűtés.

2012. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16.25! Azért én nem lennék teljesen biztos abban, hogy társasházban nem lehet padlófütés...
2012. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az ún. melegpadlókat érdemes választanod, ami ugye azt jelenti, hogy a hőérzete meleg. Szőnyegpadló. Vagy félmeleg PVC, linóleum.


Laminált padló alá lehet hővisszaverő szigetelő réteget beépíteni, drágább, de talán jobb is.

2012. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

- melegpadló,

- hővisszaverő,...

Köszi, utánanézek!

2012. ápr. 5. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Padlószőnyeg, parketta, hajópadló, PVC, laminált, akril padló, járólap a sorrend a melegből a hidegbe haladva.


Ezen a szigetelések fajtától függően javítanak, de mivel a meleg lefelé nem szeret menni mint azt fizikából tanultuk ezért jelentősen csak a padlófűtés segít. A hőtükör vagy lépésálló szigetelés is leginkább a fűtéscső alá téve segít igazán (veszteséget is csökkent). Nekünk 1,2m magasan van a padlószint a nappaliban, amiből 10cm a hőszigetelő, nincs padlófűtés, de hideg a laminált, csak szőnyegre lehet ülni, zokniban rálépni.


Nem muszáj a központifűtés átalakítása keverőszeleppel alacsonyabb hőmérsékletűre, vannak elektromos technikák laminált, kőlap alá építhetők - egy külön kiegészítő fűtés mindig jó dolog.

2012. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!