Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakásfelújításnál (villany-...

Lakásfelújításnál (villany- és vízvezeték-szerelés, burkolás, festés) kell előleget adni a vállalkozónak?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van amelyik kér anyagra, van amelyik nem.
2012. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Anyagra lehet adni főleg kisebb tételű dolgokra, de NE adj oda sok-sok tízezret a kezébe egy vadidegennek. Inkább menjetek el együtt megvenni a drága,sokba kerülő cuccoknál pl gázkazán,vagy Xy-m2 burkolóanyagra.

Ha ismered régről a palit,és tudod hogy megbízható, akkor lehet.

Munkadíj kifizetése persze csak a munka után.

2012. ápr. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

..hogy KELL-E? Miért kellene? megegyezés kérdése az egész.

Az a vállalkozó akinek nincs annyi pénze, hitele a boltban ahol vásárol az nem is vállalkozó.....legalábbis, megkérdőjelezhető. Ha valóban igy van akkor meg kell vele egyezni és ha vadidegen irásban rögziteni az anyagra átvett pénzt vagy ha munkadijra kér előleget arra ne adjál.Csak az elvégzett munka után.Az lehet rész munka /bizonyos munkafázisok után/

2012. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Én is így gondoltam. Tuti madárnak néz, ha azt mondja, "márpedig szokás x százalék előleget adni".
2012. ápr. 5. 13:00
 5/14 anonim ***** válasza:
15.39 vagyok! válassz más vállalkozót......ne engedd magad átverni!/vállalkozó/
2012. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehúzás. Ha nem nézi ki belőled, hogy ki tudod fizetni és mondjuk összességében nagy összegnél jártok 30eFt körül el lehet helyezni ügyvédnél, sőt, érdemes egy bizonyos összeget a garanciás időtartam végéig visszatartani esetleges később felmerülő problémákra (vízcső törés, penészedés...). Nagy munkánál gondolom köttök valami szerződést, ha nem fizetnél beperelhetne (mondjuk persze elhúzódik, de normális ember nem jut el eddig)


Ha mégis adsz anyagra akkor azt beépített anyagra kell: sokszor van az, hogy a pici maradékot (aha, amiből félig meg van egy szoba) elviszik borravalóban. Holott pl. festésnél egy befőttesüvegnyi is jó lehet kisebb javításra. A szándékos anyaglopást nem részletezem, nyilván nem mindenki ilyen, de ma kiben lehet megbízni...

2012. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

aki nem kér az ritka , egy be vállalt összeg értéke az 100%

ugy van ez kezdés 30 % haladás 30% majd nem vége felé irom majd nem 30% ..10 %marad végén takaritás stb ...átveszi oda kell adni azt is...én igy szoktam.

2012. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én három részletben szoktam elkérni az árát. Sajnos már jártam úgy, hogy "elfelejtettek" kifizetni. Először az anyagárat kérem el, utánna a fentmaradó összeget két részben. Ha valaki nem tud előleget adni, akkor az már gyanús lehet, hogy később sem tud fizetni. Ha odaadja az anyagárat, de utánna a többit nem fizeti ki, még mindig 0 szaldós a dolog. Ha nem kapom meg előre az anyagárat, nem állok neki a munkának.
2012. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ne adj, csak max. 10%-ot. Nekem rossz tapasztalataim vannak ezzel. Túl 2 lakás felújításon elmondhatom, hogy aki ennyit kér előre az palinak néz!
2012. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Merre laksz? Pesten tudok jó szakembert. Írj privátot...
2012. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!