Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » AL 99,5 alumínium lemez....

AL 99,5 alumínium lemez. Mennyire könnyű megmunkálni?

Figyelt kérdés

Tehát mennyire hajlik, ill., mivel lehet vágni, könnyű szabályosan hajlítani?

Elég kezdő vagyok a témában, remélem valaki tud segíteni :)


2011. dec. 9. 15:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen... 0,3mm vastag
2011. dec. 9. 15:00
 2/8 A kérdező kommentje:
cm, Istenem többet kellett volna aludnom :D
2011. dec. 9. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
igen könnyen hajlítható mondjuk nem értem ,hogy 0,3cm az miért nem 3mm.... Mellesleg vágni azt már csak lemezollóval tudod. Sok függ attol is ,hogy mit akarsz belőle mert szerintem 0,5mm is elég ,ha dobozkát akarsz mondjuk..Viszont ,ha asztal vagy hasonló akkor megjárod mert nagyon megszenvedsz a 3mm el:)
2011. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

0,3mm-t írtam, azért javítottam magam. Elég valószínűtlen lenne :D

Igen, valami dobozszerű lesz belőle :)

2011. dec. 9. 15:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2011. dec. 9. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ügyes vagy és merész és tapasztalt akkor vágjad csak flexxel,a hajnlításához már szerszám kéne mert 3mm-es anyagnál már előfordulhat hogy a lemez megtörik.

Ha gondolod tudok neked olyan helyet mondani ahol párszáz ft/művelet és akkor ez hajlítás is lehet meg szabás.De ott viszont drága az anyag.Meg valamikor erősebben fog a tolluk a góréknak a kelleténél.

mekkora darab dobozt szeretnél csinálni?leakarod hegeszteni a sarkait?vagy letudod hegeszteni mert akkor nem muszáj lehajlítani ,le is lehet szépen varrni avival vagy lánggal és csak le kell csiszolni ami meg nem vészes.

2011. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb nyomdagépek nyomólemezei/offsetlemez/0,35mm vastagok.

Ezeket nagyobb szabóollóval lehet vágni.(azért ne az otthoni Fiskars-ot tedd tönkre)

Hajlítani sem túl nehéz. Ha hajlítóhoz nem tudsz hozzájutni,két bútorlap közé téve(és erősen összeszorítva) lehet hajlítani,csak el ne vágd a kezed! A hajlítás után óvatosan gumi,vagy fakalapáccsal igazíthatod.

2011. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nyomdasz63

ha dobozt hajlít le akkor mi lesz a negyedik oldallal? :)

Nem rossz ötlet hogy beszorítani bútorlapok közé,csak azzal az a baj hogy nagyon nagy lesz a rádiusza a hajlított oldalnak,pont mint egy kis bádogoshajlítónál.

Tényleg ezzel a összeszorítós módszerrel lehet kereszt bandázst nyomni?Pl ami régi kapukon van?Vagy az már inkább a speciális szerszámmal?

2011. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!