Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » CR-6 gázkonvektor szabályozó...

CR-6 gázkonvektor szabályozó nem akar kikapcsolni. Mi lehet a baja és hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés

A gázkonvektor "pöccre indul". Egyetlen szikráztatás és már ég a láng. A termoelem tökéletesen működik: ha túl hamar engedem el a gombot, kikapcsol a konvektor, ha megvárom, amíg felmelegszik, akkor bekapcsolva marad. Azonban rögtön elkezd égni a főégő és hiába tekergetem a szabályozó gombot, nem történik semmi, nem kapcsol le a főégő. A szabályozó gomb eléggé könnyen tekerhető.


A gázkonvektor FÉG gyártmányú CR-6 termosztáttal van szerelve. Mi lehet a baja? És hogyan lehet szerelni? Láttam hozzá kapillárcsöves termosztátot 1600 Ft-ért. Hogyan lehet a régit kiszerelni és megnézni, hogy cserére szorul-e?


Lehet, hogy attól romlott el a szabályzó, hogy télen a nyaraló fűtetlen és a szobában mínuszok röpködnek?


2012. ápr. 9. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Hogy kell lepattintani a műanyag bourkolatot törés nélkül?
2012. ápr. 9. 17:40
 2/6 anonim válasza:
0%
Fordulj bátran szakemberhez, mert nem győzzük mondani senki ne, bontsa meg a gázszelepet, mert több kártokoz vele. A szaki megmondja, és megcsinálja, de a csere drágább lesz, meglátod!!
2012. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, már megcsináltam. Piece of cake :-)
2012. máj. 3. 14:49
 4/6 anonim válasza:
Akkor megoszthatnád ezt a nagyérdeművel is. Pont ilyen problémával küszködök. Nekem ugyan csak a piezo nyomógomb szorul cserére, de nem szeretném eltörni a burkolatot, viszont nem sikerült leszedni.
2017. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nos, akkor közzéteszem, amit tudok. Azonban nem vállalok felelősséget azért, ha valaki erre alapozva tönkreteszi a készülékét vagy egyéb balesetet csinál.


A forgatógomb tetejét, azaz a számozott körlapot, közelről megnézve, a peremnél egy kis téglalap formájú bemélyedés látható (legalábbis az enyém ilyen). Ott egy vékony fejű csavarhúzóval alá lehet nyúlni és le lehet pattintani a körlapot.


Alatta egy nagy csavar látható, amiben van egy hosszanti rovátka. Ezt egy nagyfejű csavarhúzóval lehet könnyen tekerni. Ha kicsit szorosabbra tekeri az ember, akkor a főégő hamarabb kikapcsol. Soha ne tekerjük ki teljesen, mert alatta van egy rugó és az jobb, ha nem ugrik ki.


A műanyag dobozt a javításhoz végül nem kellett leszednem. Nem emlékszem rá pontosan, de mintha az is könnyen eltávolítható lenne: a szabályozógomb tartja fent az egészet, aminek a tövénél van egy műanyag karika. Az igazából egy csavar, amit ki lehet csavarni és a műanyag burkolatot felfele húzva el lehet távolítani. Lehet, hogy oldalról is tartja egy kis fémcsavar, azt nézze meg mindenki. Sajnos most nincs a közelemben konvektor, csak emlékezetből írok.

2017. okt. 12. 20:55
 6/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a nyaralóban a gázkonvektort, ezért kis módosítás:

Amit a számozott körlapról írtam, az rendben van.


A csavar funkciójú műanyag karika a piezón van, azt tartja.


A műanyag burkolat levételéhez nézzük meg a szabályozógomb fölötti területet. Itt van egy nyilacska, egy téglalapban. Ezt a téglalapot le lehet pattintani, ha oldalról benyúlunk egy kisfejű csavarhúzóval. Alatta egy keresztfejes csavar van. Az tartja a műanyagot.

2017. okt. 13. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!