Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panellakásban a klíma kábelcsa...

Panellakásban a klíma kábelcsatornáját hogyan lehetne "eltakarni"?

Figyelt kérdés
A nagyszobában kb. 7-8cm széles kábelcsatorna megy végig a falon (klíma gáz stb.), ami szvsz nagyon ronda látvány. Most le van tapétázva, és lefestve a fal színével, de nekem így sem tetszik túlzottan. Hogyan lehetne "eltakarni", elrejteni? Mivel panel, bevésni nem lehet...

2012. ápr. 9. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
futónövénnyel
2012. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az nem tetszik, és nem is illik a lakáshoz :S

Valami "iparibb" megoldásra gondoltam :)

2012. ápr. 9. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ezen már én is gondolkodom egy ideje,mert az előszoba mennyezetén kb másfél méteren keresztben fog nálunk is húzódni.Gondoltam gipszkartonra, de nem az igazi,mert az ugyanolyan hülyén néz ki,mint a kábelcsatorna,csak nagyobb méretben.És nem is akartam a belmagasságot annyira lecsökkenteni,hogy az egész alatta mehessen.(meg ez elég drága lett volna,gondolom,ha a teljes előszoba-étkező részt,ami egy légtérben van.legipszkartonoztatom)Lehet,hogy egy spotlámpasort fogok mellé felszerelni,akkor nem tűnik majd esetlegesnek,úgy fog kinézni,mintha direkt úgy lenne oda rakva.
2012. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Képet nem tudnál esetleg küldeni, hogy hogyan képzeled el?

Műanyagot hogy fúrsz meg a spotlámpához?


Gipszkartonon én is gondolkoztam, de tényleg aránytalanul sokat venne el a belmagasságból, ezért ez így felejtős :S (voltam olyan lakásban, ahol végig volt gipszkartonozva fent, úgy éreztem, hogy le kell húznom a fejem, mert beütöm, nagyon nyomasztó volt :S)

2012. ápr. 10. 07:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ipari megoldás kell, akkor miért nem szeded le a takarást? A szabadon futó csövek igazán ipari látvány.

Egyébként attól függ a dolog, hogy milyen a lakás. A növény elég jó megoldás lenne (és én még nem láttam olyan enteriőrt, amit ne dobott volna fel), de például ha sok könyvetek van, akkor egy megfelelő épített könyvespolccal is el lehet takarni a csövet.

2012. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem ipari megoldás...

Minimál lesz a lakás stílusa (terveim szerint), ebbe nekem valahogy a futónövény nem illik...

Ahogy a könyvespolc sem :S Hiszen mindent elrakok szem elől...

Azt hiszem marad a kábelcsatorna bámulása :S :(

Mindenkinek köszönöm aki eddig válaszolt, pontok mennek!

2012. ápr. 10. 08:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a spotsort nem a kábelcsatornába,hanem pont mellé fúrnám fel,a láthatóbbik oldalára, ezért gondolom,már látványilag nem olyan aggasztó,ha a spot kissé takar a kábelcsatornán.
2012. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na ezt még így sem tudom elképzelni :)

A kábelcsatorna mellé akkor most tennél fel gipszkartont? Vagy hová rögzítenéd be a spotokat?

2012. ápr. 10. 09:40
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ahogy a könyvespolc sem :S Hiszen mindent elrakok szem elől... "


Akkor egy zárt, plafonig érő polc, ami 2m magasan kezdődik.

2012. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!