Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Munkalap - van 60 cm-esnél...

Munkalap - van 60 cm-esnél szélesebb/mélyebb is?

Figyelt kérdés

Nagyobb barkácsáruházakban lehet mondjuk 70 cm széles/mély munkalapot is kapni? (Mi annó 60 cm-eset vettünk, azért nem tudom, hogy csak ez a standard méret van-e, vagy lehet vastagabbat is akár vágatni.)

Köszönöm!


2012. ápr. 10. 17:38
 1/3 dirtboy ***** válasza:

azt nem tudom hogy van e más méretben de meg lehet úgy oldani hogy két bútorlapot nagyobb méretre vágni egymáshoz csavarozni utána lapszabászon pontos méretre vágni.

ha ez mag van akkor mehet az élzárás 2mm-es ABS le.

annyi hogy ez így nem kerekített front élű lesz és meg kell nézni hogy az él zárás jó legyen ne legyen rés mert ott a víz bejuthat.

2012. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Konfekció" méret az a 60-as, ahhoz készülnek az előregyártott bútorok is.


Egyedileg akkorát csináltatsz lapszabászaton amekkorát szeretnél (mint pl. az asztallapot) és vákumfóliázzák számodra, így az élekkel nem kell foglalkozni. Persze nem barkácsáruházban.


Van olyan műgyanta (kiönthető) munkalap is ami úgy íves/kanyarodik/méretű ahogy szeretnéd és tartósabb is (viszont drága).


Olyat is hallottam, hogy sírkövesnél csináltatják a munkalapot, ami igaz, h valódi márvány/gránit de szerintem nagyon hideg (és aranyárban van).

2012. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tzorro válasza:

Az IKEA-s munkalapok 62 cm mélyek, az IKEA szekrényekhez csak azok jók, a 60-as pl. nem lóg ki eléggé elől, nem takar, nem szép. Annál nagyobbak szerintem csak egyedi rendelésre, lapszabászatokban. Nézz körül a Forest termékeinél esetleg:


[link]

2012. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!