Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen a légfűtéses kandalló?

Milyen a légfűtéses kandalló?

Figyelt kérdés
Sima kandallóval fűtünk egy 70 m2-es házat, azt cserélnénk légfűtésesre. Megéri, jó lesz? Akinek ilyen van mit ajánl, hogy vált be? Épített vagy kész a jobb megoldás? Nem zajos, nem túl drága? Központi helyett választanánk, ha sokkal olcsóbb...
2012. ápr. 14. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok oda érte ha választani kéne inkább vízterest. a légfűtésest be kell csövezni és a gond ott van, hogy utána ha kész nem tudod tisztán tartania csövek belsejét, ami számos betegséget okozhat..allergiásoknak kifejezetten ellenjavallott. A hangokat is kivállóan vezeti, nekem nem kéne, de te döntesz gondolom utánajársz mindennek.az a sima kandalló kandallókályha amit most cserélsz kandallóbetétre?mert ha igen lehet elég lesz csövezés nélkül is ha olyan a lakás elrendezése.
2012. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, kandallókályha, azt cserélnénk, de víztereset nem, mert drágábba jönne, mint a sima kazános központi... Meg akkor még mindig a házban koszolok.

A lakás kocka alakú, ezért most is egy központi helyről, középről, a nappaliból fűtjük, de nyitva kell hagyni így a szoba ajtókat, ami elég zavaró, mert nem csak ketten élünk a házban. Azt szeretnénk, hogy ennek vége legyen végre, de meg is tudjuk fizetni és hosszú távú megoldást jelentsen...

2012. ápr. 14. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vízteres kandallóban gondolkodtok akkor a légtechnikát (80-150-200mm csövek) kell megoldani. Árban szvsz közel ugyanott vagytok, elenyésző a kettő kivitelezése közötti különbség. Ha mégis légfűtés, akkor a szobában a termosztát kapcsolhatja a ventilátorokat.
2012. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elenyésző a különbség? A vízteres kandallóra nekünk 800 ezres költségvetést hoztak ki...
2012. ápr. 16. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!