Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti építenétek házilag kandalló...

Ti építenétek házilag kandallót központi fűtés helyett, ha árban csak negyede?

Figyelt kérdés

Kicsi, 70 m2-es családi házunk van. A központi kazánja egy külön álló, de már meglévő helyiségben kapna helyet, így kimenne a koszolás a házból, de a konvektorokat el kellene bontani, így cakompakk 750 ezerbe kerülne kb. E helyett gondoltunk a következőre, egy légfűtéses kandallót beépítenénk a nappali közepén és onnan a falba ütött szellőzőn keresztül fűtenénk a két hálót is. Ez a mutatvány olcsóbb betéttel olyan 200 körül lenne, drágábbal, 300-350 ezer.

Kinek mi a véleménye erről?


2012. ápr. 22. 14:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A gáz csövek elbontásához hegeszteni kell, azt nem lehet, ha nyomás alatt van a rendszer, ergo le kell venni az órát és elzárni a gázt, különben belobbanhat...

Ahhoz, hogy a házon belüli gázhálózatot módosíthassam engedély kell, új terv, mert ha egyszer kiütközik akár 500 ezerre is büntethetnek. tudom, mert sógorom pont a "gáz kommandónál" dolgozik!

Nekünk 6 radiátor kellene, simák, meg a hozzá való csövek és a kazán, ami olyan 140 ezerből meg van. De nem tudom a többi cullangot, hogy azok mennyibe jönnének, csapok stb... Viszont a keringetőn spórolnánk, a gravitációs rendszer mivolta miatt, ez azért muszáj nálunk, mert idős nagyanyám velünk él, nem maradhat úgy egyedül, hogy ne legyen totál biztonságos a rendszer! A kéményt apósom rakná téglából, de mégis mennyiből jönne az ki és milyen engedély, mennyiért kell ehhez is?

2012. ápr. 22. 18:30
 12/17 anonim ***** válasza:

nem kell levetetni az órát,elég ha elzárod a nyomásszabályozót vagy mi van az óra előtt . Utána szerelhetsz. De ezt minden gázszerelő tudja.


azért 150-ből megvan az engedélyezési terv és az engedély

2012. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ezt egy szerelő sem vállalja be, aki ép, mert ha szivárog az a régi csap akkor baj van...

Meg én magam sem engedném meg. De ez tényleg megvan olyan 90-ből már, mert ezt a családból tudom.

Amúgy ehhez a pár radiátorhoz lehet tényleg sok a 600 ezer... Te mit saccolnál. Mennyivel számolhatok egy radiátor átlagban?

2012. ápr. 22. 18:45
 14/17 anonim ***** válasza:

A gazoranal legalabb 2db csap van. Ha elvartak kiengedik a csobol a gazt pl. Orlangnal. Ha sziszeg akkor mindket golyoscsap rossz,de ennek kisebb az eselye.


3eve 350ezerbe kerult 7db radiator felszerelese anyaggal (alupex cso)


A legfuteses kandallo se eppen a legbiztonsagosabb.. Ha felsz a konvektorok bontasatol esetleg jo lehet meghagyni oket tartaleknak: arra is jo ha az uj kandallo/kazan meghibasodik..

2012. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tovabba azert a kandallo epetese azert nem egyszeru..
2012. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A 350 ezerbe anno bent volt a kazán és munkadíj is?
2012. ápr. 24. 21:24
 17/17 anonim ***** válasza:

A kazán pont nem volt benne, a maglévő mintegy 60évest használjuk, bár a hatékonysága 70% alatti...


A többi anyag és munkadíj volt benne. Ha kisebb munkáról van szó akkor 25e/radiátor-ért vállalja munkadíjban a bekötést, szerintem ez egy jó ár lehet, nem volt túl extra kedvezmény.

2012. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!