Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 67 nm-es régi családi házat...

67 nm-es régi családi házat kb. mennyiből lehet teljesen felújítani?

Figyelt kérdés
(külső szigetelés, tetőcsere, ablakcsere, teljes belső felújítás, konyha, fürdőszoba teljes felújítása, szobák teljes felújítása...)
2012. ápr. 22. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Alsó hangon 5millió ha normális minőségű munkát és anyagokat akarsz.
2012. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem 6-8 millió biztosan rámenne, de inkább több.
2012. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mennyire régi vályog?Alulról van vízszigetelés?Mert ha nincs azzal kell kezdeni.Ezek érdekelnének.Aztán írok árakat is.
2012. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
'50-es években épült, '97-ben volt egy kisebb felújítás, tégla építésű.
2012. ápr. 23. 18:18
 5/15 A kérdező kommentje:

Meg szeretnék venni egy házat, de nem tudom, hogy megérné-e.

Ezért érdekelnének ezek a dolgok. Mindenkinek köszönöm, aki segít.

2012. ápr. 23. 18:20
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha szeretnénk még egy szobát hozzáépíteni az kb. mennyibe kerülne? Ha nem magasított a ház, az miért nem jó?

Mikre figyeljek még oda?

2012. ápr. 23. 18:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Én megmaradnék az 1. tanácsomnál mert tégla építésűnél is lehetnek alsó szigetelési problémák.Ez azért fontos mert ha vizesedik és nem oldjátok meg állandóan javítgatni kell.A megoldása pedig nem egyszerű és olcsó megnézed a falakat alul kívülről belülről látszik rajta hogy vizes e salétromos szokott lenni ilyen esetben.A másik hogy számolni kell vele hogy teljes vízvezeték csere kell ami szintén nem olcsó.De hozzá kell tegyem egy régi ház felújítása még mindíg olcsóbb mint egy újat építeni.Végül is egy kész ház.Egy új építése anyagilag és idegileg is megvisel.Rengeteg engedéllyel jár ami szintén nem egyszerű.Egy meglévő házzal meg szinte azt csinálsz amit akarsz.Érdekelne még mennyiért adják .Végül is nem nagy ház és az is érdekel a tetőcsere mit takar teljes gerendázat csere vagy csak lécezés és cserép.(Ha nem magasított a ház, az miért nem jó? )Ez alatt mit értesz?Tudom sok a kérdésem de jó tanácsot csak akkor tud adni az ember ha mindennel tisztába van.
2012. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Teljes vízvezeték csere biztosan kell, meg a fűtése sem korszerű. 13 M-ért adják, de nagy a telek. Budapesten van. A falak nem vizesek. 2 kisgyerekkel költöznénk. A tetőnél úgy szeretném megcsináltatni, hogy később lehetőség legyen tetőtér beépítésre.

Köszönöm a segítséget.

2012. ápr. 23. 19:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Na most vagyok bajban árat kérdeztem de sajnos így hogy Pesten van fogalmam nincs hogy megéri-e.Falun ennyiért egy gyönyörű kertes házat kapni nagy telekkel.Faluhoz képest a főváros olyan mintha külföldről beszélnénk.Ott a mesterek is drágábban dolgoznak.Van ács ismerősöm aki dupla áron dolgozik Pesten mint falun.
2012. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocs, h beleszólok, de egyetértek ez előzővel.

Nem esküdnék meg rá, hogy nem jön elő a szigetelési probléma, ilyen régi építésű háznál.

Egy m fal felújítása 5-10 ezer Ft átlagban. Ez plusz egy sokszázezres tétel lehet.

2012. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!