Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Belső falon lévő lyuk vakolása...

Belső falon lévő lyuk vakolása házilag, laikusként, hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hétvégi házunk mellékhelyiségében elfagyott a wc mögötti vízcső, emiatt a falat egy részen ki kellett bontani. A problémát azóta már megoldottuk, viszont a bontásból adódóan keletkezett ott egy lyuk, amit szeretnék betömni. Férfi segítség és pénzszűke miatt rám hárult ez a nemes feladat, viszont 23 éves nő létemre érthetően sosem csináltam még ilyesmit.

Láttam barkácsáruházakban kapható gyárilag előkevert kézivakolatot, amihez elvileg csak víz kell. Kérdésem, hogy erre a célra jó-e az, vagy inkább valami más kéne? És ha jó, és megveszem, utána pontosan mit is kéne vele csinálni?...

Bármilyen segítséget szívesen fogadok, előre is köszönöm!


2012. ápr. 27. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Képet nem tudsz feltenni? Az a lyuk átmegy a falon, vagy csak a falban van egy "gödör"? Méretileg mekkora?
2012. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, meg lehet csinálni. De nem mindegy, mekkora a lyuk. Ha túl nagy, lehet, hogy bele kell falazni akár tégla, vagy cserépdarabot és lehet, hogy egy lépésben az egész vakolás nem oldható meg. Ilyenkor fel kell hordani 2-3 cm vakolatot, mert ennél vastagabb nem áll meg igazán. Majd ha megkötött, másnap újra rakosgatni, amíg betelik a lyuk, persze az utolsó réteget falszintbe símítani.


Majd a nálam sokkal okosabbak pontosítanak:)

2012. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

sztem ne azt vedd!


Jó anyag ugyan, de a felhordása kis tapasztaltságot igényel.


vegyél Rigips 3-6 vakológipszet.


Ezzel azután kisebb részletekben fel tudod tölteni azt a lyukat. Ami fontos: az első réteg előtt egy vizes ecsettel kend be alaposan a felületet amire utána a gipszet kened. Az is jó, ha csinálsz egy tej sűrűségű gipszes vizes oldatot, és azzal kened be egyenletesen.


Ezután jöhet a vastagabb réteg.



A gipszet praktikus egy félbevágott gumilabdában megkeverni oly módon, h a labdát nagyjából félig engeded vízzel, majd ebbe szórsz gipszet addig, amíg a tetején ki nem alakulnak kis szigetek.


Ha vakológipszet keversz, akkor a kis szigetekre vulkánokat is készíthetsz (tehát több gipszet tegyél bele).

A lényeg, h egy sűrű tejföl szerű anyagot kapj, miután összekeverted!


Szükséged lesz még spaklira, esetleg kicsi gipszes vakolókanálra, valamilyen simítóra (glettvas például)

2012. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

A lyuk méretétől függően gipszelheted modellgipsszel is.


Vakolattal picit nehéz dolgozni én inkább (fagyálló vagy flexibilis) csemperagasztót ajánlok, majd ha készen van és becsiszoltad durva csiszolóvászonnal akkor simításnak pedig glettelést (ezt finom csiszolóval csiszolt a fal síkjába pl. egy fadarabbal-így egyenes lesz).

2012. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen adnék tanácsot de tényleg tudni kellene mekkora a lyuk mert ha pl 10cm átmérőjű akkor kár venni egy zsák vakolóanyagot.Lehet elég valamilyen kisebb kiszerelésű glettanyag.23 ÉVES NŐNEK NINCS FÉRFI SEGÍTSÉGE??????????????????
2012. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Képet sajnos még nem tudok róla feltenni, mert jelenleg még nem tartózkodom ott.

Gyakorlatilag ez nem csak egy lyuk, hanem sokkal inkább egy hosszanti irányú vésett szakasz. A falban futó cső mellett két oldalt nagyjából a földtől számítva 1 méter magasságig lett kivésve a vakolat. Tehát téglát nem érint elvileg.

2012. ápr. 27. 16:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs segítségem, édesapám pár éve elhunyt, anyukámmal élek, a párom pedig inkább csak dísznek van, a számítógépen kívül semmihez sem ért az égvilágon, ráadásul igen lusta is. De nem gond, már egész jól hozzászoktam, hogy minden férfimunkát én végzek. Vagy legalábbis próbálok:)
2012. ápr. 27. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Ez kész röhej hogy neked kell falat javítani a párod meg csak úgy van.Ha hagyod az egész életed így fog telni.Hidd el az én szüleimnél pont így volt.Anyám betonozott építkezett bontott minden férfi munkát ő csinált apám helyett.Szégyen az ilyen dolog.Anyám egész életét végig gürizte egy férfi mellett .Kérdeztem hogy miért válasz mert ő úgy sem csinálja meg ha még is akkor meg lehet nézni a munkáját.Szerintem ha nem akarsz ilyen életet ugraszd fel a gép elől hogy csináljon már végre valamit vagy hajtsd el különben tropa leszel egészségileg 50éves korodra mint anyám.Egy nagyon kicsit elkanyarodtam a lényegtől.Sajnos ezt akárhogy is írná le az ember az alapján úgy sem tudnád megcsinálni.Csak egy talpraesett férfire lenne szükség , biztos nincs barát rokon senki?
2012. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy elnézést hogy beleszóltam az életedbe.Csak a szüleimet elnézve nem hiszem hogy ez az élet hiányzik neked.
2012. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Magad uram, ha szolgád nincs".

Én nőként már megszoktam hogy jó sok éve legtöbbször csak magamra számíthatok, de ez nem is baj, mert előjön az a kreativitás, amiről nem is gondoltam hogy bennem létezik.

Így legalább nem vagyok rászorulva senki segítségére (voltak már negatív élményeim ezzel kapcsolatban, akkor inkább vagy megcsinálom magam, vagy ha nem megy, megfizetem a szakembert). Ha nem lesz tökéletes, az sem baj, de én dolgoztam meg érte.

2012. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!