Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Eldugult a lefolyó! Mit tudok...

Eldugult a lefolyó! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Szétszedni nem tudom sajnos. Valami házi praktikát esetleg tudna mondani valaki, hogy mit csináljak?
2012. máj. 11. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Előszőr is nézd meg nincs e a lefolyónál körbetekeregve pár szál haj, ezt egy csipesszel, vagy gyufaszállal ki tudod piszkálni, utána zuhanyzót erős sugárban tedd a lefolyóhoz, sokszor ez is segít, és pumpa, valamint Tiret lefolyótisztító is nagyon jó.
2012. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Önts bele citromport, az oldja a vízkövet és fellazítja az összeállt gombócot, ami a dugulást okozza.

Utána engedd meg vízzel a kádat/mosdót, és pumpálj.

2012. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ecet (vízkőre) zsíroldó (koszra) attól függően valószínűleg mitől dugult el.


De legjobb a 3,5,10 méteres csőgörény, párszáz forinttól, tisztítónyílásba ha van vagy a szifon után használva.


Ennél többet nem érdemes rákölteni, ha még problémás akkor duguláselhárító: van nekik 20-50m hosszú motoros csőgörényük de sokszor lehet, hogy nem is fentről, hanem lefolyóirányból kell a problémát megközelíteni.

2012. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Vegyél Mr Mucle-t, az megoldja.
2012. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben egy szimpla lefolyótisztító megoldja: beleöntöd, éjszakára benne hagyod, reggel forró vizet engedsz bele és kész.
2012. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Chris78 válasza:
Komolyabb dugulásra vegyél szi-ti nevű terméket,nagyon jó és olcsó.Ja,és a trisó is nagyon jó zsíroldó.
2012. máj. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fentieket szoktam én is használni.

Szerencsére csőgörényre 2x volt szükség.

Azóta rendszeresen megpróbálom én is a Szi-Ti-vel (coop-os boltba lehet kapni).

De rendszeresen a két legnagyobb fazekamba forralok vizet, és egyszerre öntöm a zuhanytálcába és a kézmosó kagylóba. Ezt is megpróbálhatod.

2012. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!