Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tegyek ha a kád folyton...

Mit tegyek ha a kád folyton eldugul?

Figyelt kérdés

Már beleöntöttem az utóbbi években több liter duguláselhárítót(pl Mr. Muscle) és SEMMIT nem ér,egyszerüen mindig áll a víz a kádban.Mit tegyek?

Köszi!


2012. máj. 23. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha zománcozott kád és van a fürdőszobának szabadba nyíló ablaka, nyisd ki az ablakot, önts a kádba egy kevés háztartási sósavat, menj ki a fürdőszobából és távolról figyeld, mi történik. Ha elkezd "pöfékelni", azaz fölfelé bugyogni, akkor oldja a lerakódott szennyeződést, ez a kádban meg fog jelenni. ha az első adagra nem indul be a folyamat, újból önts hozzá egy kicsit. De mielőtt az egészed elkezded, készíts elő műanyag lefolyó szűrőt a kádhoz. Amikor a pöfékelés abbamarad, a lefolyóba tegyél egy szűrőt, hogy ne tudjon visszafolyni, s valamivel szedd ki a visszajött trutyit. Utána a zuhanyrózsából a lefolyóba engedj erős sugárral forró vizet, az leviszi a bennmaradt, fellazult szennyeződést. Végül a kádból szedd ki valamivel a visszajött trutyit (kézzel hozzá ne gyúlj!!!), jól öblítsd át a kádat. A jövőben pedig mindig használj lefolyószűrőt.

A tiszta vízzel öblítéskor vedd le a fürdőszobai összefolyó tetejét és figyeld, hogy a kád és az összefolyó között rendesen működik-e az átfolyás.

Ha a mosdókagylóból rendes a lefolyás, akkor csak a kád és az összefolyó között lehet a dugulás.

2012. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ecet+ pezsgő tabletta
2012. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a lefolyónak azt a fém részét csavarozd ki már ott sok hajszál fenn akadhat, meg ami a fürdőszoba közepén van nyílás a földön abba is nyúlj bele ilyen összetapadt szappan lehet benne


ezután jöhetnek az oldószerek

2012. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a sósavval csak óvatosan, ha nem tudod, milyen a lefolyód!


Én elsőre azt tanácsolnám, h az összes hajat, szöszt szedd ki kézzel amit látsz a lefolyóban.

Utána szórj bele FLUP nevű lefolyótisztító port és a használati utasításnak megfelelően járj el.


Ha ez kész, engedd tele a kádat forró vízzel és hagyd lefolyni. Tehetsz bele nagyobb mennyiségű mosogatószert is, ez jó zsíroldó.

2012. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
trisó oldat és ecet forró vízzel több alaklommal
2012. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Ilyen összefolyóm nincsen,ez egy régi lakótelepi fürdőszoba.Zománckád,alatta húzódik végig egy hosszú műanyagcső amin folyik a víz és az csatlakozik a strangban futó többihez.Szűrőt használok és amit elérek hajat azt is ki szoktam szedni.

Ezeket a lefolyótisztító erős marószereket már sokat próbáltam,volt hogy egy liternyit öntöttem bele egész éjjelre és semmi nem történt,talán egy kicsit jobban lefolyt 2 napig,de utána megint megdöglik az egész és egy sima zuhany után is bokáig állok a vízben.

Ezt a sósavat akkor kipróbálom,remélem a PVC csövet nem bántja.Láttam viszont csőgörényt üzletben kb 3000 Ft ért.Érdemes lenne venni ilyet,segítene szerintetek?

2012. máj. 24. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:

A csőkígyó működési mechanizmusát nem ismerem. Ha a felgyülemlett szennyeződést kifelé hozza, akkor meg tudod oldani vele a lefolyást, csak gyakran meg kell ismételni. Ha a szennyeződést maga lőtt tolja, akkor nem, mert máshol keletkezik dugulás és összefolyó hiányában nem tudod eltávolítani. Szerintem az lehet az alapvevő probléma, hogy a lefolyás - a kialakítás miatt - nem elég lendületes, a lefolyóvízben lévő szöszök, szappanmaradékok stb. valahol lelassulnak és a később utánafolyók pedig rátapadnak és ebből keletkezik a dugulás.

Én rendszeresen savazok a háztartásban, ezért felhívom a figyelmedet, hogy légy vele nagyon óvatos és körültekintő.

2012. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sok dugulásnak az oka, az utólagos szűrők beépítése, használata.


Ilyenkor ugyanis azokat a szennyeződéseket szűrjük ki, amik egyébkén ti akadálytalanul lefolynának a csőben.


Cserében viszont csökken az áramlási sebesség, így a cső falán le tud rakódni a zsír, elhalt hámszövet, egyebek, amik a cső keresztmetszetének a csökkenését, később dugulást okoznak.

2012. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,ebben lehet valami.Nagyanyám amúgy mindig belemosta a kávézaccot a lefolyóba,azt mondta hogy kitisztítja a csövet,de ugye ő ezt naponta 2 x csinálta legalább :)

Lehet hogy folyamihomokkal megoldódna a gond?


A csőgörényt én sem tudom h hogy működik,csak egyszer láttam egy ismerősömnél hogy totál eldugult a lefolyó,kijöttek a duguláselhárítok ezzel a hosszú cuccal és kb 10 alatt rendben volt minden.Na ilyet láttam csak kicsiben,pár méteresben.

2012. máj. 24. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!