Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudnám egy lemez mind a...

Hogy tudnám egy lemez mind a négy oldalát derékszögbe visszahajtani?

Figyelt kérdés
Egy kb 38x88cm-es lemeznek kéne a 4 oldalát visszahajtani. Mondjuk 2-2-2-2cm-ert. Hogyan lenne ez kivitelezhető?

2012. máj. 25. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lemezhajlítóval, máshogy nem fog menni úgy hogy szép is legyen.
2012. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
A sarkaiból ki kell vágnod 2x2 centis négyzeteket aztán valamire ráfekteted a lemezt pl egy masszív vas asztal szélére, hogy pont 2 centi lógjon le róla lerögzíted valahogy és alu kalapáccsal szépen lehajlogatod. Ha vékonyabb mint 2 mili akkor így meg lehet csinálni.
2012. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kalapáccsal félek, hogy nem lenne szép, lemezhajlítóval meg azt nem értem, hogy ha két oldal kész, akkor a másik kettőt hogy tudom befogni? Akkor már útban van a két meghajlított él nem?
2012. máj. 25. 20:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha fontos...és pontos kell,szánj rá 2db. szögvasat!


Levágod 84cm.-re... meghajtod a két szembenlévő oldalt.

Ezután az egyikből csinálsz 2db. 34cm-s darabot,és meghajtod a rövid oldalakat is.


Előre kirajzolod a "2" cm-t körbe,a sarkoknál átlóban vágj be lemezollóval a metszéspontokig.


A két szögvas közé fogod a lemez 2 cm-s részét...középen satuba fogod,a két végét pillanatszorítókkal fogatod meg.

A hajtást gumikalapáccsal egyenletesen,kíméletesen végigütögeted-viszonylag szép hatást/élet kaphatsz.

2012. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Beviszed egy műhelybe ahol rendes élhajlító gépet használnak,ott precízen megtudják neked csinálni max 1-2ezerért kb hajtásonkét 100-300 ft körül mennek az árak.Ha újpesten laksz írok neked címet ahol megcsinálják faintosan.

A szögvasas módszer is jó de azzal nagy lessz a rádiusz és nem lessz tökéletes pontos a dolog,kalapáccsal pedig ne álj neki mert az nagyon meglátszik ha nem kalapáltál el vagy 10 évet.

Minden jót!

2012. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Így van, ezért mondtam én is. Ha fehérvár vagy fejér megye környékén vagy akkor én is tudok mondani címeket.
2012. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az élhajlító gépeknél állítható a méret? Mert, mint ahogy írtad is, nekem először meg kéne csinálnom a hosszabb, majd rövidebbre vágni, aztán a rövidebb oldalt.


5 lemezt kéne majd meghajlítani, 30x80-as 2, 30x60-as kettő, meg 60x80-as 1db, plusz a ráhagyás oldalanként 2cm... Lehet megkérdem mennyiért csinálják, vagy veszek szögvasat, kalapáccsal nem akarok nekiállni.


mrflash!

Komlón lakom, másik kérdésemre is válaszoltál :)


Olyan lemezt ismertek, aminek színes a felülete? Tudom, hogy létezik, de nem tudom a nevét...

2012. máj. 26. 18:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor te kérdezted a ponthegesztett hálót. :D


Egyébként vagy állítható, vagy ami általánosabb kivágják a sarkait és visszahegesztik. Mindenesetre szebben meg tudják csinálni mint te otthon, meg olcsóbban is, elég drága a szögvas is.


Pont két hete csináltam egy régi sparhelt "replikát", a lemezmunka az anyagáron felül egy ötezres volt, pedig elég sok hajlítás és hegesztés van benne. Szerintem jobban megéri mint otthon túlórázni vele meg elb*ni rá az időt, utána meg szívni a fogad ha nem lesz szép. :)

2012. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy lemezműhelyben nem bádogos géppel fogják lehajtani.Általában 1,5-2 méterig mindenütt tudnak hajtani.Ez egy nyomógép amiről beszélek van kettő nyomószerszám amit egymásba préselnek(általában szétszedhetők ).Ez úgy néz ki hogy az alsó szerszámban van egy v alakú vájat amibe belenyomják adott beálított erővel a beleilleszkedő felső szerszámot.A négy oldalt úgy tudják tökéletesen lehajtani hogy:a gépnek a szélén lehajtanak 3 oldalt majd keresnek egy akkora méretű nyomószerszámot ami pont a 3dik oldalhoz kell mármint ami pont bele illeszkedik.És találtam ios egy pont neked való videót :)

http://www.youtube.com/watch?v=G2VKFQMhoxM

Elmész egy lemezműhelyben fél órán belül megcsinálják qa vágástól hajlításig(amúgy 5 perces meló ha minden okés és jó szerszámok vannak fent a gépen)

Menj el leadod a méreteket és ezt szinte mm pontosan meg is csinálják.

Minden jót!

2012. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégvalami:Nem muszály lehajtani az oldalakat.ha van jó avi vagy co gépet és tudod is használni akkor fel is lehet hegeszteni az oldalakat majd szépen visszacsiszolni.Ez a megoldás is jó ha szépen dolgozol.Ilyet akkor szoktak a műhelyben is csinálni ha a hajlításnak rádiusz nélkülinek kell lennie.

A színes lemezt meg én sem tudom hogy hogyan hívják,talán színes lemeznek.Azokat max darabolják mert a hajlításnál nagyon látszik a szerszám nyoma meg a repedezik a festék is,szal ennyi erővel le pórszorhatod te is otthon egy garázsban,felesleges előre festettett kérni lemezben mert az csak több pénz.

Mindenjót!

2012. máj. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!