Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni, felfújható udvari/ker...

Otthoni, felfújható udvari/kerti medencét milyen vízzel kell/szoktak feltölteni? A vezetékes/házi kút vizével?

Figyelt kérdés
Milyen hőmérsékletű ez a víz? Amilyen a csapból folyik, vagy szokták ezt valahogy melegíteni?

2012. jún. 3. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mivel töltöd, így is, úgy is kezelni kell.


Fölmelegíti a nap, így nem kell melegíteni.

2012. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mi varosban lakunk, szoval nalunk kut nincs. Egyszer vettunk egy medencet a keresztlanyomnak. Mi vodronkent hortuk bele a vizet a hazbol. (Nem volt nagy, bar nagyobb volt a vizszamla :D) 18l
2012. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Falun lakunk és a kerti kútról engedem tele,de ahogy az első is írta,kezelni kell,mert algásodik.Melegíteni pedig a Nap szokja.
2012. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne kelljen szinte 2-3 naponta cserélni a vizet, mert piszkos lesz, az alja bezöldül/bebarnul.

2012. jún. 3. 21:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi vegyesen töltjük fel kút meg vezetékes csapvízzel így kevésbé lesz koszos, plusz a keringető sem lesz tiszta homok és nem kell 2 naponta tisztítanom sem. Ez mellett algaölő vegyszert használok meg egy kevéske klórt plusz használaton kívül letakarom fóliával hogy a bogarak meg az egyéb sok "szemét" ne kerüljön bele a vízbe. A kút víz az nálunk nagyon hideg a csapvíz sem sokkal melegebb, a napon felmelegszik 2-3 napon belül.
2012. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csakis csapvízzel, és neked is ezt javaslom. Kísérletezhetsz a kertivel, vagy beválik, vagy nem. Látod, van, akinek jó. Nekem iszonyatosan bezöldült, hiába bármilyen vegyszer.Csak felidegelt, leengedtem, csapvízzel feltöltöttem, felvegyszereztem. Idő ment el rá és bosszúságot okozott.

Kezelni klórral és ph csökkentővel. Letakarni mindig, ha nem használod, esővíz ne nagyon menjen bele, ha használod, gyakrabban kell bele klór (hypo). Stb.

Én szezon elején töltöm fel vízzel, és kész.

2012. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

CSAPVÍZ és némi kezelés.


3-4m3 nyatraqnta 3 alakalommal ki lehet bírni.

2012. jún. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvad el ennek a fórumnak az index fórumon a Mobil kerti medencék, nektek van ilyen? című topik 47. bejegyzését. Itt a gyakori kérdéseken ajánlotta 1-2 évvel ezelőtt vki. Mi amióta az ebben leírtak szerint kezeljük a medencét 1 nyár alatt 1 feltöltés elég, de vezetékes vízzel, nem kútból. Nem kell cserélgetni a vizet.
2012. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szia


legjobb a csapvíz, kerti kút, ha jó mélyről szívod több 10 méter akkor jó lehet, de ahol én lakom ott néhány 10 évvel ezelőtt nagyon erős vegyszerezések folytak így én azt max csak locsolásra használom azt is csak a gyepre.

2012. jún. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16%
ja az előző vagyok:) a csapvizet nem kell kezelni szerintem a nap pedig jól felmelegíti, ha gyerkőcöknek kell az egész nyarat ott fogják eltölteni imádni fogják
2012. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!