Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Saját pancsó varráshoz kb....

Saját pancsó varráshoz kb. mekkora anyag kellhet nekem? Elég egy rétegben a polár anyag, vagy kell valami bélés is? Vagy pont a polár legyen a bélés (ha kell), és akkor miből legyen a külseje?

Figyelt kérdés

Egy 110-es mérethez találtam 70x70-es méretű szabásmintát. De ez szerintem gyerek méret lehet. Én 172cm vagyok, és azt szeretném, hogy majd eltakarja a baba miatt növekvő pocimat is. Átmeneti kabát helyett gondoltam volna majd.


Lehet nem ide kellett volna kiírni, nem tudtam eldönteni.

Előre is köszi!


2012. júl. 10. 11:01
 1/2 A kérdező kommentje:
*poncsó
2012. júl. 10. 11:40
 2/2 A kérdező kommentje:

"Mérd meg a csuklódtól csuklódig terjedő szélességet ezt vidd egy nagy papirra. A közepére jelölj nyakkört hátul összesen cca.20 széles és három mély elöl 20 széles es 12 mély legyen az ív. A fölső szélétől a csulószélességednél mérj cca. 15 centit le és a nyakkor csúcsát ezzel a ponttal kösd össze ettől lesz lejtős a válla. A papir tetejétől mérd le azt a hosszt amire a pelerint szeretnéd ott alul mérj széltében annyit amennyi egy jó kabátod bősége A csuklódnál rajzolj egyenesen cca 25 centit és utána az alja pontot és ezt a mandzsetta pontot kösd össze egy szép íves vonallal.

Ha nem teljesen világos amit nem kétlek, csak nehéz megfogalmazni raaaaajz nélkül akkor nyugodtan írj segítek.

A másik változat pedig rém egyszerű vegyél egy cca 140 x 140 es anyagot hajtsd 4 felé mint egy szalvétát és ahogy az előbb irtasm elöl- hátul különböző méretű nyakkört rajzolj és vágj ki ugy hogy a szavéta sarka legyen lefelé. Nem tudom érthető- e."

Ilyet találtam a nők Lapja Café fórumon. A második egyszerűbb, nekem az is jó, de a nyak részt nem értem. Ha valaki érti, értelmezné nekem? Még 2005-ös bejegyzés, szóval ott szerintem már hiába is kérem a kiíró segítségét.

2012. júl. 10. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!