Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tapétát szeretnék leszedni a...

Tapétát szeretnék leszedni a falról a legkönnyebben, utána már nem lesz tapétázva, csak festve. Ötletek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A mestereknek erre kétféle változatuk van:

- korongecsettel vödörből felhordják rá a vizet, amikor átázott, szépen le tudod húzni

- szoba közepére villanyrezsó, rá egy nagy fazék viz, ajtó ablak becsuk, és a keletkező gőzben a tapéták ugyanúgy átvizesednek, csak le kell húzni őket.


Előtte persze célszerű a helyiséget u.n. takarófóliával beborítani, hogy a parketta, padlószőnyeg ne károsodjon.


Ha az öreg tapéta lejött, meg kell nézni a falat, esetleg kell-e valahol glettelni, majd az összes falat egy kicsit át kell csiszolni, hogy a ragasztó maradéka is lejöjjön, és a festék tapadjon rá.

2012. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Forró vízzel permetezve gyorsabb. Szobafestőket láttam, hogy így csinálták.
2012. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 István62 ***** válasza:
én, a káli szappannal szedtem le, de nagyon tudom ajánlani... olcsó, háztartási boltban beszerezhető
2012. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a pontok.
2012. júl. 25. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi tavaly 10-12 éves tapétát szedtünk le jól oda volt ragasztva, d a nedves vizes rongy, majd spaklival tologtás megtette a hatását. Egy 15-16 m2-es szoba volt, 2-en egy félnapos melóval leszedtük. (Úgy, hogy a fele felületen alatta szigetelés van belülről ott óvatosan kellett.
2012. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
teddy henger forró viz... 2szer meg guritod vele simán le jönn.
2012. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!