Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zuhanykabin és a csempe ill....

Zuhanykabin és a csempe ill. tálca és az üvegpanel között siloplast van. (eredetileg fehér) Nagyon hamar elkezdett koromfeketévé válni, már nagyon undorító. Mi ennek az oka és hogyan tudnám úgy megoldani ezt a tömítést, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ecettel töröl át, hagyd rajta egy kicsit és utána még egyszer egy ecetes vízzel lemosod gyönyörű fehérré fog változni!! Tegnap próbáltam meg először, mert nekem is hasonló problémám volt és működött!!!

Üdv egy anyuka.

2009. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tegnap kipróbáltam. Az enyém már biztos túlment azon a határon,amit le lehet ilyen módszerrel szedni róla,sajnos lehet, hogy az egész siloplastot ki kell majd cserélnem. DE: a feketeséget elkezdte oldani,meglepő módon az ecet, egész komoly mértékben,úgyhogy az új tömítést majd nem hagyom ennyire tönkremenni,ezzel lehet takarítani! Különben az egész zuhanykabint rendszeresen takarítom vízkőoldóval(géles változat, a Lidl-ben vásárolom, és remek)de annak ez a dolog meg se kottyant.Ezen kívül,mivel eleinte azt gondoltam, hogy penész,próbáltam tömény hypoval-semmi-méregdrága penészfolteltávolítóval-semmi-egyedül az ecet próbálta oldani.De szerintem ez már nem csak felületi, hanem a teljes anyag szerkezetébe épült be ez a feketeség, azért érdekelne, hátha tudja valaki, hogy MI EZ? Köszönöm
2009. júl. 27. 07:32
 3/4 anonim válasza:

Ez gomba.

Vagy szétszereled az egész hóbelevancot - tálcáról le az üvegkabint. (Ez nem egyszerű, mert szilóval szokták összeragasztani és a kabin nálam totál tönkrement szétszerelés közben) - és alapos kapargatós tisztítás (hipó) után újra összeszereled, a hézagokat pedig esetleg gombagátló sziloplaszttal kinyomod - ennek hogyanja megérne egy újabb kérdést.

Vagy csupán a tömítést kaparod ki alaposan akármivel, és újratömíted (gombagátló szilóval!!!)


Ezek után szellőztess sokat, alaposan.

Vagy ha nem bírod a gombával való harcot, költözz el.

2009. dec. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet a költözésről... Ez nem a legjárhatóbb útja a dolgok megoldásának, de a másik tippedet kipróbálom, az egyszerűsített változatát.(Amikor nem kell teljesen szétszedni a cuccot)Nem tudtam, hogy van sziloplaszt gombaellenes változatban is. Akkor vajon miért nem ezzel építették be a zuhanykabint a remek szakemberek? Merthogy nem én barkácsoltam, hanem szépen kifizettem.
2009. dec. 25. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!