Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mondanátok valami házilagos...

Mondanátok valami házilagos rozsdaoldó szert?

Figyelt kérdés

Ami pl. megtalálható minden háztartásban. Vagy valami házilagos recept? Lehetőleg ami oldja is,nem valami nagy felületre kell hanem kerékpár felnihez felületi rozsdához.

És esetleg valami ötlet arra hogy mivel lehet leszedni a festékről pl. a matrica után maradt ragasztót? Fontos lenne köszönöm!


2012. aug. 20. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sütőpor a rozsda ellen

A rozsdaoldó receptje egyszerű: végy egy pohár ecetet, oldj fel benne egy tasak sütőport, majd súrold át vele a rozsdás felületet - a keverék ezeken a területeken is hatékonyan felveszi a kesztyűt.


A matrica helyét vagy ablakmosóval vagy lefújod egy axe dezodorral és gyorsan kapargatod, Az a lényeg hogy ezeket a magas alkoholtartalmú dolgok könnyen leoldják.

Üdv!

2012. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!(Y)

Ha vannak még praktikák szívesen olvasom őket:)

2012. aug. 20. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
A ragasztó lezedésére még jó az olaj is. Egy darab rongyot vagy vattát beolajozol és azzal ledörzsölöd,nekem tükörről gyönyürűen leszedte.
2012. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

lehet hogy hülyeségnek fog hangzani ,de egyik haveromnak az anya kért egyszer egy coca colát a boltból ,én meg megkérdezem minek az neki erre azt mondta, hogy ezzel szedi le a vízkövet meg a rozsdát (ez nem vicc)

matrica ragasztót meg szedd le alkoholos körömlakk lemosóval

2012. aug. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: A kóláról már hallottam én is, aki nézi a mythbusters-t(állítólag discovey-n) az láthatta ezt a megoldást ott és bevált igen!:)
2012. aug. 21. 12:51
 6/7 anonim válasza:
Well Done Hideg zsíroldó... a festéket sikerült itthon lemarni vele a korlátról ráadásul teljesen véletlenül... szerintem leszedi a rozsdáét a biciklidről is :)
2012. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a sütőpor + ecet kombináció irtóra jól működik!!! Köszi a tippet, soha nem fogok rozsdaoldót venni!
2019. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!