Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tégla mintás belső tér kivitel...

Tégla mintás belső tér kivitelezéséhez mi szükséges?

Figyelt kérdés

Adott egy szoba ahol málik már a a régi vakolat. Ez egy homokos belső falpucolás ami a téglára van felvíve és olyan 1 cm vastag. Ezen van rajta egy pocsék minőségű festék amit le kellene kaparnom ha újra szeretném festeni. Több helyen meg van már sérülve. A Régi fajta szokás szerint nincsenek sarkok, le van gömbölyítve.


A lényeg, hogy nem vagyok épen egy kimondott kőműves alkat. Nem is nagyon értek hozzá de úgyis egyedül kéne megcsinálnom. Arra gondoltam leverem ezt a homokos pucolást és nem rakok rá semmilyen másikat. Helyette szeretném úgy megcsinálni a téglát hogy az jól mutasson belül. Úgy bepucolni.


Mivel kéne kezelnem? Mit kellene tennem a téglával ehhez?

Lehet jobban járnék ha mégis bepucolnám inkább?



2012. szept. 8. 15:08
 1/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Kicsi az esély, hogy a lepucolt falat olyanná varázsold, hogy esztétikus legyen! Ha csak a szakmai dolgok jelentenek akadályt, akkor jobban járnál egy gipszkartonos takarással, aminek a technológiáját szerintem az árúsító helyeken szívesen elmondják. Egyébként röviden, ragasztani kell, amihez a megfelelő anyagot megint csak a kartonárúsító helyen megkapod.
2012. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És megérné megtartani akár ezt a pucolást és kijavítani gipszel (ahogy most van), majd lefesteni?


Mivel a gipszkarton borítás elég drága mulatság. Egy-két évig még biztos nem lenne rá pénzem, utána meg megint csak...ki tudja.

2012. szept. 9. 11:13
 3/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Meg lehet próbálni természetesen, biztos olcsóbb és ha szerencséd van később javíthatod a költségesebb módszerrel.
2012. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!