Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom kifúrni a kicsi...

Hogyan tudom kifúrni a kicsi kagylókat szélcsengőnek anélkül, hogy összetörnének?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van olyan készülék ami gyors fordulatú és köszörűkővel lehet fúrni.
2012. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 fúróferkó ***** válasza:
75%

Megfelelően élezett fúróval nem törik össze.A fúró "hátraköszörülését"kell csökkenteni,hogy "ne harapjon" a fúró.

Egy plexi lapon ki kell próbálni,az acélhoz köszörült fúró szinte beleharap a plexibe,,és ha vékony a plexi el is repeszti,de megfelelő köszörülés után szépen forgácsol.

2012. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá semmi speckó fúró. Beáztatod a kagylókat pár napra vízbe, aztán fogsz egy vékony szöget, egy kis kalapácsot, és óvatosan elkezded finom mozdulatokkal ütögetni. Pár össze fog törni, de ha szélcsengőnek akarod, akkor gondolom nem 3 darabbal kezdesz. A többi 20 meg jó lesz. Nekem sikerült hétéves koromban, szóval annyira nem nagy kihívás. :D

23/L

2012. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá egy csepp savat a megfelelő helyen, és amikor már majdnem átlyukadt, leöblíted, és a mélyedést átszúrod egy szöggel.
2012. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Csigafúróval elég nehéz dolgod lesz, próbáld inkább

gyémánt vagy vídia lapkás fúróval.

Ha nem sikerül keress meg és segítek!


Üdv.

2012. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nagy fordulatszám kicsi előtolás és fúrószár helyett csiszolófej kell.
2012. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is csináltam hasonló szélcsengőt, én egyszerű körömreszelővel "furkáltam" ki, a tetején azt a kis "púpot" kell megreszelgetni, amíg át nem lyukad, kicsit macerás, de megérte, egy sem tört el :)
2012. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kele Leona válasza:

Szia!


Mi is tegnap csináltuk meg a párommal,és sikerült is.Sima normál fúróval fúrtunk,annyi volt a lényeg,hogy én erősen ellentartottam a csigákat,ő pedig jól célozta a fúrószálat.Nincs titok:-)Egy sem tört el.

2012. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Belülről műszerész Philips (+) csavarhúzót forgatva fúrtam át és lett belőle fülbevaló.
2012. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
vastagabb varro tuvel egy kis alatetre textil majd a kagylo es kalapaccsal egyet utsz, atmegy, nem torik el. Ha nagyon a szelen akarod lyukasztani, akkor aztasd azt a zelet egy par napra ecetbe amitol puha lesz mint a gumi, majd lyukasztas utan meszes vizben kell vissza kemenyiteni. Igy lehet pl tojasba rakni pengevel targyakat buvesztrukkhoz.
2012. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!