Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Belülről pl nikecellel vagy...

Belülről pl nikecellel vagy egyéb megfizethető dologgal házilag szigetelhető a szoba 1 vagy 2 fala? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van aki azt írta,hogy bepenészedik.Ez igaz-e?És ha a szomszéd lakással közös falat szigeteljük,akkor is penészedik?

#szigetelés #penész #nikecell #szobaszigetelés
2012. nov. 8. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha külső fal akkor tulságosan lehűl, ami károsodáshoz is vezethet valamint a szigetelés közt páralecsapódás lesz és az penészedik be. ha a szomszéd-fűtött falat szigetelsz le... annak mi értelme?
2012. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerű fizika.

Ha a szigetelőanyag két oldalán a hőmérséklet különbség elér egy bizonyos értéket, akkor a hidegebb oldalán pára csapódhat ki (harmatpont)

Előfordulhat, hogy bepenészedik a szigetelő alatt.

2012. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
belülről nem szigetelünk....kezdjük ott...csak a dilisek......
2012. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dákóbácsi valóban kissé modortalan, de majdnem teljesen igaza van. A belső hőszigetelés valóban nem a legszerencsésebb megoldás, több szempontból is. Egyrészt a mások által már említett páratechnikai dolgok miatt. Aztán ott van a burkolat kérdése, mivel takarod el, és utána hogyan rögzítesz a falra egy polcot vagy egy képet? Harmadik gond: A belső hőszigetelés minden egyes falcsatlakozásnál megszakad, és hőhidas lesz a lakás, míg külső szigetelés esetén folytonos tud lenni a vonalvezetés. Nem mellesleg értékes négyzetmétereket is veszítesz a lakásból.

Ennek ellenére vannak olyan esetek, amikor a belső hőszigetelésnek van létjogosultsága, például műemlék épületeknél, ahol a külső homlokzathoz nem nyúlhatsz, de ezek olyan kényszermegoldások.

Mindenképpen nagyon körültekintően kell eljárni, és páratechnikai számítást végezni előtte. Lehet az fog kijönni, hogy a nikecellnél jobb lenne egy kisebb páradiffúziós ellenállású anyagot alkalmazni.

A szomszéd felőli szigetelésnek én sem sok értelmét látom.

2012. nov. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Folytatás: ha már felvetettem ilyen kérdéseket, hogy hogyan takarod el, és mivel rögzítesz rá, akkor részben meg is válaszolnám: Egy megoldás a gipszkarton borítás, amihez lehet kapni speciális tipliket. Nemes egyszerűséggel keress rá a "gipszkarton tipli" szóra. Vagy ajánlom ezt a kérdést, és a rá érkezett válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__2005169-p..


Szóval mindenre van megoldás, csak nem árt mindezt végiggondolni, mielőtt az ember belevág.

2012. nov. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mandulisz ***** válasza:

A fal belső szigetelése megoldható. Én is megcsináltattam egy szobában, ahol szükség volt rá. Vannak szigeteléssel foglalkozó szakemberek, érdemes megkeresni őket. Mi úgy csináltuk, hogy a belső falra6 cm üveggyapot, rá párazáró fólia, rá 12,2mm-es gipszkarton. A gipszkartont a hozzávaló fémsínnel rögzítettük. Állítólag a nikecell nem lakásba való.


[link]

[link]

[link]


A belső hőszigetelés, kizárólag kompromisszumos megoldásnak jó, de mindenképpen hasznosabb, mint a hőszigetelés teljes hiánya!

2012. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy nem szoktam ebbe a szobába képeket meg polcokat tenni,úgyhogy ez nem gond.

Letakarásra majd kitalálok vmit.

Meg nagy a szoba,úgyhogy a felvetett problematikus pontok közül igazán a lakás utcával érintkező falának a hidegsége a legnagyobb.

2012. nov. 9. 16:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szigeteltem hungarocellel kb egy hónapja szedtem le mert olyan volt a klíma érzet mintha műanyagfóliába lett volna az ember. nem javaslom,egyébként tapétázva volt.Szerencsére hátul nem penészedett le.Most lambéria van a helyette.
2012. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 13. 00:43
 10/12 anonim válasza:
3. válaszoló: akkor én lehet dilis vagyok de télen kb 20.000 spórolok úgy hogy belül van nikecell 2cm vastagon.
2013. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!