Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel szigeteljem a bejárati...

Mivel szigeteljem a bejárati fa ajtót, szivacsot már tettem rá, de igy is nagy a hézag legalább másfél centi?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Hol van az a másfél centi hézag?

Ha magát az ajtólapot akarod szigetelni, akkor én úgy csinálnám, hogy:

- ha kazettás az ajtó (a pereménél vastagabb az anyaga, mint a középső részénél), akkor a belső, süllyesztett részbe megfelelő vastagságú polisztirol (hungarocell) lapot vágnék be, és lefedném az egészet síkban egy méretre vágott farostlemez lappal. Utána lefesthető, vagy tetszőleges mintájú dekorációs fólia ragasztható rá.

- ha nem kazettás, vagyis teljesen sík a felülete, akkor lécekből csinálnék egy peremet belülre és ezt tölteném ki hungarocellel. Utána ugyan úgy, mint a másik esetben.

Ha az ajtóban van üvegezés, az sem akadály, csak az ablakot is körbe kell peremezni, illetve kivágni neki a farostlemezt. Ha hagyományos üveg van benne, azt is le lehet cserélni hőszigetelő űvegre.

2009. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hol van az a rés.Én úgy gondolom, el van vetemedve az ajtó és a tok és az ajtólap között van a rés.

Én javasolnám, hogy megfelelő vastagságú és szélességű lécet szögezz apró szöggel a tokhoz. Hogy igazán légmentes legyen még ezek után is használhatsz szivacsot.

2009. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos tanácsokat,igen az ajtó és a tok között van a rés,az ajtó új,nics üveg benne,most tette be a barátom,pont azért vettem ujjat,hogy ne jöjjön be a hideg,de igy jártam....
2009. aug. 15. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Én vettem egy polifómot, végtam belőle egy vékony csíkot, és az ajtókerethez ragasztottam.

Működik.

2009. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!