Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell letenni a járólapot...

Hogy kell letenni a járólapot + utána fugázni? ( többi lenn )

Figyelt kérdés

régi linóleumot felszedném és helyette járólapot tennék , de még soha nem csináltam ilyet és lenne egy pár kérdésem

1.talajkiegyenlítő az mindenképp kell, vagy ha úgy ahogy vízszintes a talaj akkor nem kell (majd a ragasztó kitölti)?

2 úgy lehet csinálni, hogy lerakom a járólapot és 1 hétre rá fugázom ki ?

3.miután lerakom a járólapot mennyi idő után lehet rálépni?

4.lerakásnál bekenem a járólapot + a talajt megütögetem gumikalapáccsal megnézem vízmértékkel és ennyi?

5. fugázni hogy kell ?

tanácsokat és a válaszokat előre is köszönöm !!


2012. nov. 12. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit a kérdésedben leírtál, az mind jó.

javasolom , hogy a ragasztó terítését fogazott simítóval végezd, így tökéletesen egyenletes vastagságú lesz a ragasztó. Én nem tartom fontosnak a járólap bekenését. Bőven elég az aljzaton elteríteni, az említett simítóval.

24 óra száradási időt javaslok. A vízmérték az legyen a barátod. Nem esett szó a fúgakeresztek használatáról. Különböző méretben kapható. A járólapok közzé illesztve, garantálja az egyforma hézag tartását. Minél vastagabb keresztet használsz annál több fúgaanyagra lesz szükséged. Nyilván. A fúgázást lehet többféle képen is végezni. A Fúgázót (és a ragasztót is), tejföl sűrűségűre kell keverni. akár egy spaklival , a hézagokba kenjük az anyagot (többször átkenve, így tömörítve), és egy jól kicsavart vizes szivaccsal szépen kialakítható a végleges állapot. Másnap száraz ronggyal tisztára törlöd a felületet. Én így csináltam, hozzá nem értőként, és a mai napig azon járunk. Remélem tudtam segíteni valamennyire.

http://www.youtube.com/watch?v=XGHmVZBSWiU

[link]

Jó munkát hozzá !!

2012. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A járólapot fontos bekenni. ragasztóval, mert növeled vele a ragasztó elosztását a felületen. Ha erősen le van ragasztva a linóleum, az elbírja az új járólapot is, nem muszáj felszedni. Sok estben a felszedés baromi nehéz. Olyan ragasztót kell választani amelyik elbírja és a ragasztás előtt le kell kenni egy tapadóhíddal. Furcsán hangzik, de több esetben csináltunk ilyent és még mindig tart. Ha a linóleumot feltéped, akkor valószínű szükséged lesz egy aljzatkiegyenlítésre is. Ez sokat segít egy gyakorlatlan embernek a sima lerakásban. A ragasztó megszáradása( kb 1 nap) után szabad fugázni. A lényeg a kitisztított, kiporszívózott fuga.

Bekevered a fuga anyagot, az előírás szerint és átlósan a fugákra bekened az egész felületet, majd le is húzod róla. Szikkadás után vizes szivaccsal lemosod a járólapról, úgy, hogy a fugákból ne mosd ki. Lehetőleg kétszer mosd át, de ne hagyj rajta vizet mert foltosodhat. Száradás után száraz ronggyal tisztára törlöd.

Keresd fel a Henkel, Vagy a MAPEI honlapját. Ott szakszerű tanácsot kapsz

2012. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!