Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A lakásunkban két szobát...

A lakásunkban két szobát választ el egy ajtó. Nincs valami jó módszer az ajtó hangszigetelésére?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 10:34
 1/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
78%
Általában a kárpitozás segít ezen a helyzeten, csak gondolj bele, biztos láttál már nagyon fontos emberek szobájának ajtaján ilyesmit! Viszont ehhez azért némi szaktudás kell, illetve mire itt leírom a történetet, addigra több helyről is összszedheted az információkat, de én biztos szakemberre bíznám a dolgot!
2012. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
És akkor sem tökéletes!
2012. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha mind a két szobában arra a falra teszik a szekrénysort, szinte semmi hang nem jut át egyik szobából a másikba.

De láttam már olyat is, hogy csak az egyik szobában volt ez megoldható, és úgy is szinte tökéletes hangszigetelés lett. Csak az u.n. hangos zene, hasonlók jöttek át a másik szobából, a normál hangerő nem.

2012. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ennél a falnál van a szekrénysor, de semmit nem hangszigetel!
2012. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 menta34 ***** válasza:
56%

Én első körben az ajtót próbálnám minél légmentesebben záródóra tömíteni, vélhetően a legtöbb hang ott szűrődik át. Pl. ajtó alatt - van küszöb? vagy rés van?

Van a külső ajtókhoz szigetelő öntapadós gumicsík, azt kéne kipróbálni.

2012. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha az ajtó nincs használatban, akkor én simán kitömném az ajtórést üveggyapottal, aztán szintben lezárnám mindkét oldalon gipszkartonnal. Némi glett és egy festés után nyoma se marad.
2012. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha kitömöd üveggyapottal, akkor az nem hangszigetelés.

Megfelelő vastagságú légrésre is szükség van, Vannak ettől sokkal jobb megoldások. Írd be a GOOGLE bácsinak, hogy hangszigetelés, és rengeteg jó megoldást és anyagot találsz.

2012. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha kitömöd üveggyapottal, akkor az nem hangszigetelés."


Nem mindegy? A téglafal jobban vezeti a hangot, ami az ajtó körül van! No és az Isolyth (üveggyapot) nem olyan rossz hangszigetelő, mint sokan hiszik!

2012. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!