Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen forrasztó ón-t vegyek...

Milyen forrasztó ón-t vegyek villanyszerelési Cu vezetékek forrasztására, illetve nyák-ra való forrasztásra?

Figyelt kérdés
Pontos márkát linkeljetek legyetek szívesek vagy összetételt, ami bevált és pillanatpákával jól használható. (befolyik az összesodort kábelek közé, így biztosítva a tökéletes kontaktot. Vettem egy villanyszerelési boltba, de az kb. használhatatlan, felforrósodik, de egyszerűen semmilyen anyagra nem tapad meg normálisan, vagy sehogy.) Nagyon köszönöm mindenkinek!

2013. jan. 5. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Legalább 100-200 féle van a nagy márkákból, és akkor a gagyikat nem is említettem.


Csak ón összetétel vagy 20-30 van, és ezekbe flux is vagy 10-20 féle lehet...


A felhasználás módjától függően sok féle lehet jó, de csak pár tökéletes, nyilván ez utóbbi a professzionális felhasználóknak kell.


A te ónoddal az lehet a baj, hogy

-vagy nincs flux töltete

-vagy túl magas hőfokon használod, ezért az kiég.

Ez utóbbi pillanatpákánál elég valószínű...


Miután pillanatpákát használsz (azaz alkalmi felhasználó vagy) ezért egy olcsó, de jó flux töltettel rendelkező, ólmos (azaz könnyen kezelhető, de hosszú távon egészség károsító) ónt ajánlok:


[link]

2013. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pffffff, de mellé saccoltam...


A wikipedia 166 féle összetételt sorol föl!

2013. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tapad meg és/vagy elfolyik az nem az ón hibája.

1.Vagy nem melegíti fel drótot a páka megfelelően,ez esetben erősebbre kell cserélni.

2.Nincs megtisztítva rendesen a forrasztási felület, savval kend át és máris rátapad bármilyen ón.


Én is villanyszerelő vagyok de pályafutásom alatt még nem találkoztam olyan ónnal ami nem lett volna jó csak ez a két probléma szokott gondot okozni.

És egy tipp nekem és kollégáimnak nagyon bevált:

-Villamos vezetékek forrasztására ne villanypákát használj mert a sok összesodort és viszonylag nagy felület miatt rengeteg hő kell sokszor gyenge a páka(pillanatforrasztó nem is alkalmas igazán).

Gáz pákát vagy gázlámpát használj ez elég erős egy pillanat alatt megtörténik a forrasztás és tisztítani sem kell a felületet mert a gázláng megteszi a sav helyett!

2013. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bence_ ***** válasza:

Ez a te barátod!

[link]

2013. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy keresel fenyőfát, és szépen lekapargatod a gyantát róla. Nagyon jó folyasztószer, nem károsítja a vezetéket, a savas folyasztókkal ellentétben.
2013. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Folyasztószerként megteszi a hangszerboltban vásárolt legolcsóbb hegedű-gyanta is. (300Ft körül van)


Én a kicsit drágább hegedű-gyantát használok (kb 1500Ft, tisztább, kevésbé ég.


például a választék itt:

[link]

2014. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!