Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőgépet vegyek...

Milyen hegesztőgépet vegyek otthoni barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

Maximum 40000Ft-ból szeretném kihozni a gépet.

Sima hegesztőtrafóra gondoltam, inverteres drága és elvileg gyakorlással meg lehet tanulni simával is jól.

3,2mmm-es elektródás gép kellene, hogy vastagabb anyagokat is lehessen hegeszteni? Elsősorban 1-2mm-es falvastagságú zártszelvények, szögvasak és csövekhez kellene.

Ezek milyenek (inkább a második):

[link]

vagy

[link]



2013. jan. 7. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

40-ből már vehetsz inverterest is, ami sokkal-sokkal jobb

nézz körül a neten,vaterán.

A hegesztést segítő modern funkciók(arc-force,hot-start) egy trafósban nincsenek benne, arról nem beszélve hogy az dögnehéz,és ilyen vékony anyagokhoz elég a 2-es,2.5 pálca-70-110 A-al bőven,valamint mindenféle típusú pálca elhegeszthető 1 inverterrel ,és jobb,szebb varrat készíthető!

2013. jan. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a második van kb 3 éve otthoni használatra és nagyon megvagyok elégedve vele.Bár az árakkal nem vagyok teljesen tisztában de kétlem hogy ennyiért inverterest kapnál.Max használtat de én ily barkács vagy egyéb műszaki cikkből csak újat veszek.Ha azonnal nincs rá pénzem nem veszem meg inkább spórolok de használtat és silány újat nem veszek már mindkettővel megjártam.
2013. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmi gépet valamivel olcsóbban is tudsz venni, szerintem a barkácsáruházakban 20 000 alatt van.


A 3,2 vastag ahhoz, amit írtál, elég a kisebb is.


Nézd meg, hogy milyen biztosítékod van, mert ha nem 16A-es, akkor a 3,2 tuti folyton le fogja verni.


Azt is vedd figyelembe, hogy a bevont elektródás gép varratában nagyon sok a salak, ezért gyengébb, mint a más, drágább technológiákkal készült hegesztés.

2013. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

20 Amperes a biztosíték.

Amúgy inverteresből a normális sokkal drágább.

2013. jan. 9. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:

20 A-rel semmilyen gond nem kéne, hogy legyen.


Invertereset csak akkor éri meg venni, ha gyakran akarod vinni valahova, de ha mindig csak a garázsban van, a hagyományos is éppúgy megteszi.

2013. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyik haveromnál hegesztettem ilyen 20000 forintossal, folyamatosan ki-kihagy aztán meg leold.

Haza kellett jönnöm az öreg Hetrámér.


Szóval ha két vasat akarsz összehegeszteni akkor elég. Ha többről van szó vegyél használtan valami jobbat, vagy szánj rá több pénzt.

2013. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A súly az nem számít. Felőlem lehet akár 50kg is.

Most megpróbálok használtan nézni valamilyen normális gépet.

2013. jan. 9. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Mint már írtam nekem a 2. van nem melegszik nem old le.Használt barkács és műszaki cikket ne vegyél.
2013. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem ha megteheted MIG vagy MAG készüléket vegyél.

Tisztább erősebb jobb, és megfelel vékonynak vastagnak, na persze van amit csak AVI vel lehet de ez ugy látom nem légyeges a te szempontodból, Bázikus pálcát kellene használnod? Vagy esetleg öntvényeket felrakni?

2013. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 WeldingTomi válasza:
A sima trafóval alap hegeszt3seket meg tutsz csinàlni rutil vagy rutil cellulóz pàlcàval tudod csak hasznàlni. A trafós gépekhez nem tudsz bàzikus pàlcàt hasznàlni mert meg kell vàltoztatni a hegesztési polaritàst, hogy a test legyen a + és az elektróda -. Meg oda kihevített pàlca is kell. De gondolom ötvözetlen acélt akarsz hegeszteni ahoz meg a rutil v. Rutil cell elektróda bőven megteszi. Egyébként egy gyenge minőségű trafó ugyan úgy leold. Olyat kell vàsàrolni aminek a bekapcsolàsi ideje 60-100%.
2014. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!