Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beépített kandallo építésén...

Zoltán1972 kérdése:

Beépített kandallo építésén gondolkodom. Csöhállózatban menne a meleg levegö a 4 szobába ás esetleg a fürdöszobába. A kérdés: a ventillátor a kandalló fletti kupolában legyen vagy a padláson?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 15:28
 1/5 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Én a távolabbi pontra helyezném mert a szívó hatás mint a kéménynél így hatékonyabb.
2013. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, nem fogja az a ventilátor beszívni a füstöt és a CO-t?
2013. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp a távolabbi pontra tedd mert bár van olyan ventillátor ami tartósan bír ilyen hőterhelést de az ritka és drága!

Bár ha helyesen tervezed és építed ki a rendszert megspórolhatod a ventit mert a légáramlás cirkuláltatja a levegőt magától.Annyi előnye van a ventinek hogy gyorsabban ad meleg és hosszabb csőben is gyorsan áramlik a levegő.És ne feledd el a tökéletes hőszigetelést a padláson mert akkor hűtés lesz belőle!

Én már mindkét rendszert láttam/tapasztaltam élőben mindkettő ugyanolyan hasznos.

2013. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a kupola az nem a kémény...
2013. jan. 16. 16:58
 5/5 Zsolt75 ***** válasza:

Nekem van kandalló ventillátorom . Én nem a padlástérbe tettem hanem a szomszédos mosókonyhába. Ha a padlástérbe teszed csinálj neki egy szigetelt házat. A távolság lényegtelen mert az enyém 500m3 levegőt forgat meg egy óra alatt és oldalról szív, tehát a kémény elv nem kell neki. Árba sem drága.


Ajánlom a www.bodorvent.hu oldalt, én tőlük vásároltam.

2013. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!