Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem megy föl a meleg az...

Nem megy föl a meleg az emeletre (földszinten fűtünk). Mi lehet jó megoldás?

Figyelt kérdés

Kandallóval fűtünk egy tetőteres házban, és a ház kialakítása miatt nehezen megy fel a meleg az emeletre (kb 5°C különbség). Milyen jó megoldások lehetnek ennek kiküszöbölésére? Gáz nincs bekötve a házba, villannyal nem fűtünk.


Hallottam ilyen alternatív megoldásokról, mint pl a lépcsőfordulóban elhelyezett ventillátor, vagy a mennyezet átfúrása. Mit gondoltok ezekről?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. nov. 3. 16:58
 1/5 anonim válasza:

Nálunk 3 szintet megy fel a víz, van keringtető szivattyú, azzal hatékonyabb, de anélkül is működik. Szerintem jobb úgy, ha a tűzhöz közelebb lévő radiátorokat alig nyitóm meg, úgy is olyan melegek lesznek mint a fentiek, viszont onnan „kevesebb” víz folyik vissza. A víz mindig abba az irányba megy leggyorsabban amerre szabad útja van. „Lényegében a radiátorral variálom a haladását”, megtaláltam a tökéletest, és úgy hagytam, alul-felül egyforma hőmérséklet. Ha minden radiátor teljesen nyitva lenne akkor is meleg lenne fent, csak alul szauna, felül pont jó.

Egyébként így látatlanba nem tudok mást mondani (annyira nem is értek hozzá), számít milyen teljesítményű a kandalló, milyen csövek, hogy mennek stb.

2012. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha jól értem, a házban csak lent van egy kandalló, és semmi több fűtési lehetőség, tehát nincs kiépítve "központi fűtés", nincsenek radiátorok. Nos a meleg levegő felfelé száll. Szinte egész biztos, hogyha a kandallóval azonos helyiségben méritek, a plafonnál melegebb lesz, mint mondjuk 2 méteres magasságban. Namost, ha a tetőtér alulról jól szigetelt, vagy esetleg felülről nem jól szigetelt, akkor vagy nem tud feljutni a meleg, vagy a feljutott meleg távozik is a tetőn keresztül. Véleményem szerint egy ventilátorral ezt nem ússzátok meg, ez nagyobb beruházás lesz. Fentre nem tudtok betenni egy kályhát, vagy kandallót? Vagy legalább libatollas dunyhát használni?
2012. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Utolsó igazad van. A tisztelt kérdező, nagyon vicces 1 kandallóval szeretné befüteni az egész házat meg a tetőteret is. A tisztelt kérdező váltts központifütésre aval is lehet fával szénel füteni de ne várd 1 kandaló neked mindent füt
2013. jan. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Le kell szigetelni a tetőteret(ablakokat is beleértve),ha a kandalló nincs lépcső közelben,akkor a lépcsőhöz áthelyezni,a tetőtéri szobák ajtaját nyitva kell hagyni,s de ha küldesz privátba alaprajzot,talán tudok valamit segíteni.S mennyi idős a ház,milyen szigetelés?Ez is fontos tényező.
2014. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
S az se mindegy,hogy mekkora(légköbméter,nem kw),s milyen az a kandalló
2014. júl. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!