Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagy átmérőjű csövet hogyan...

Nagy átmérőjű csövet hogyan vágjam méretre hogy pontos legyen, mármint a vágási sík derékszög legyen és pontos?

Figyelt kérdés
Kb 30cm átmérőjű csőről beszélünk amit lángvágóval daraboltak,a levágását flexel szépen megtudom oldani csak hogyan jelöljem fel ha nem akarok hagyni 1mm-nél nagyobb tűrést.

#csődarabolás
2013. jan. 16. 18:09
1 2
 1/15 Vortrex ***** válasza:
70%
Ha van esztergályos ismerősöd, vele megpróbálhatnád feldaraboltatni
2013. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Kellene hozzá 1 5-6cm széles(párhuzamosan vágott)vékony

lemezcsík.Azt körbe fogod rajta és jelölöd.

2013. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem pontosan úgy fel lehet jelölni, ha van széles pénztárgépszalagod. Kiméred, hol akarod levágni, a jelölésnél körbetekered a szalagot, ráhagysz még 10 centit, és úgy állítod be, hogy ez a plusz 10 centi fedje az első réteget. Utána akár egy celluxxal rögzíted, és a vágási vonalat a papír mentén berajzolod.
2013. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az esztergályosokkal az a baj hogy kihaló félben vannak és nekem csak egy feljelölés kéne a többit már megoldanám.
2013. jan. 16. 18:26
 5/15 A kérdező kommentje:

Királyok vagytok!

Köszönöm!!!

Néha hajlamos vagyok ilyen egyszerű dolgokon elakadni,bár ez lehet azért van mert nincsen annyi éves rutinom mint valami öreg szakinak!

Még 1xer Köszi!

2013. jan. 16. 18:28
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a cserépkályhához kellett egy 150-s csövet-ráadásul szögben-vágni.

Bevittem a helyi nagy vaskereskedésbe,és a gépi fűrésszel egy 2l-s Fantáért elvágták. Tökéletes lett.

2013. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Zsolt75 ***** válasza:
100%
Én körbe szoktam jelölni mérőszalaggal, aztán a jelekhez tekerek szigszalagot és flexel a szalag mellett a csövet forgatva elvágom. Ezzel a módszerrel 1mm en belül lehet maradni.
2013. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A csíkos jelöléssel csak az a baj, hogy másolod vele a meglévő hibát...


Miután nincs rendes bázisod, amihez mérhetnél, ezért én úgy csinálnám, hogy hosszában fölállítom egy sík lapon (asztallap pl.), vízmértékkel függőlegesbe állítanám, ekkor rossz esetben csak 1 ponton fog fölfeküdni. ezt megjelölném, majd visszacsiszolnám annyira, hogy már több ponton feküdjön, majd így tovább, addig, amíg tökéletes nem lesz.

2013. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez sem egy elhanyagolt ötlet,de nagyon sokat kell vele szívni.

Azért köszi!

2013. jan. 17. 12:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A papírszalagosnál szerintem elhanyagolható a hiba.
2013. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!