Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik megfizethető halk...

Létezik megfizethető halk kompresszor?

Figyelt kérdés

Otthonra barkács jellegű 8 bar 25/50 L -es körüli, olcsó de minél csendesebb kompresszort keresek, beltéri használatra. A boltban azt mondta egy ember, hogy az olajos LÉNYEGESEN csendesebb. Kipróbálni nem lehet, mert akkor fel kell tölteni. Bár én ahogy olvasgattam nem csendesebb. Meg az LWa-ja 94 Db. De ugyanakkor egy 1500 w 50 l -es egyszerű olajmentes Hyundai meg csak 88 Db.

Tehát akkor az olajos mégsem csendesebb?

Ha valaki tud valami bevált csendesebb gépet, akkor kérem szóljon.



2013. jan. 17. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz magadnak hűtő kompresszorából,az sokkal csendesebb lenne.
2013. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy kompresszorod akkor csinálj neki egy fix helyt ahova le tudod dűbelezni a betonba-a lefogatáshoz tegyél gumit.

Csinálsz neki egy külön kis dobozt amit körbevonhatsz olyan dolgokkal ami elnyeli a hangot(szigetelő,dryvit,tojásdobozok stb).

Amolyan csendesebb kompresszoprt még nem hallottam.

Üdv!

2013. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval, vagy süketszoba építés, vagy hűtő kompresszor. Jó ötletek, bár jobb lenne ha nem kellene, trükközni... :)

Amerikában már van ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=RxnPpa9OT0Y

http://www.youtube.com/watch?v=n9tkyS-0ApA


Gondoltam, hátha van itt is valami megoldás, csak Én nem tudok róla. Állítólag a csavarkompresszorok, meg az abac kompresszorok csendesek, de 150 e fölötti kategória.

[link]

Meg van az airbrush de az meg teljesítménybe nem hozza a szintet a hagyományoshoz képest.


A Hyundai HYD-50 88 db es -nél nem, találtam halkabbat... de ha tud valaki gyárit, akkor írja már meg. Egyébként rosszul írtam ez is olajos. :)

2013. jan. 17. 21:57
 4/6 Zsolt75 ***** válasza:

Nekem volt egy 25l -es levegős, amit kicseréltem egy V motoros 50l-es olajosra. Semmivel nem halkabb egy olajos sem. Legalábbis nem érezhetően. A fentebb írt 6DB -t nem lehet érezni :-)


Nekem is beltérbe van... használattól függően időnként beindul és elég gyorsan feltölt így nekem nem zavaró, de ha elburkolod az is egy megoldás, viszont a hűtésről ne feledkezz meg!

2013. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Vagy a számodra legkedvezőbb árú komresszort megveszed, és a lakáson kívül, egy hangszigetelt,de szellőző dobozba eldugod.(ez van a műhelyemben).

2. Bagóért veszel egy működő hűtőkompresszort, és ezt applikálod a kívánt helyre(ez van a garázsomban harminc éve).nem egy villám, de hat bart tud.személyautókhoz, motorokhoz jó.

2013. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Barkács jellegű kompresszorom van nekem is 2,amik elég csendesek és mindkettő automata.Milyen célra használnád amúgy beltérben?Én levegős tűzőgéphez használom,mivel kárpitos vagyok.Az elején fontos volt az,hogy csendes és könnyű legyen,mert például egy kórházban nem lehet használni zajos gépeket.Ezért építettem egy kompresszort Lehel hűtő alkatrészekből és egy 2,5 literes halonos palackból.Ha érdekel az építés,akkor írj privátba.
2013. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!