Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Plexit, hogy kéne szépen elvágni?

Plexit, hogy kéne szépen elvágni?

Figyelt kérdés

van egy 3,30mm vastag plexi lapom és ebből akarok kivágni egy 15X60 cm es darabot ezt hogy tudom szépen elvágni?


én arra gondoltam berajzolom és milliméteres koronggal simán flexel levágom , vagy ezt lehet mint az üveget bekarcolni és letörni vagy ez nem olyan ?

attól félek a flexelésnél elreped vagy jó lenne a flexes megoldás ?

válaszokat előre is köszönöm


2013. jan. 17. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Flex olvaszt, nem alkalmas rá.


Dekopír fűrésszel.

2013. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dekopír????? de az nem fogja elkapni azt jól megrángatni és így dirib darabra törni ? vagy valami nagyon sűrű fogú fűrész lap kell bele és akkor úgy jó lenne ?
2013. jan. 17. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
A dekopír is megolvasztja.
2013. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rezgővágóval szokták - de megteszi a vasfűrész is, egyszerűen kézzel (mármint keretbe fogva, bár anélkül is megy csak lassabban).


Ha így vágod, de a széleit is szépre akarod elkészíteni, akkor érdemes ráhagyással vágni, mert nem lesz olyan nagyon tökéletes az éle, meg kell dolgozni utána.

Ha nem látszik akkor mindegy.

2013. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kétoldalt jól megkarcolni, utána lehet törni.fémfűrészlappal is lehet, csak szépen nyugisan, dekopír apró fogú lappal lassan, de eléggé pattog a műanyag közben. aflex szétolvasztja.
2013. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyu!

Én rendszeresen vágok plexit, autókhoz.


Nyugodtan vágjad a kis kéziflexel, a vékony fémvágókoronggal.

Meg fogja olvasztani a szélét, amit a végén könnyedén letörhetsz róla.


A helyedben azért először valamin gyakorolnék egy kicsit.

Húzzál vonalat alkoholos filccel, és közvetlenül a vonal mellett vágd el.

Ennyi!

2013. jan. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen vágunk plexit dekopírral, ráadásul aránylag ritka fogú fa pengével, nem csócsálja meg.
2013. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!