Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » C12-es kazán probléma? De mi?

C12-es kazán probléma? De mi?

Figyelt kérdés

Mielőbbi segítséget kérnék,így a fűtési szezon közepén,nehogy baj történjen!

Családi házban radiátoros központi fűtésünk van C12-es kazánnal szerelve és külön vízmelegítő.

A problémám az az,hogy amikor felfűt a kazán a megfelelő hőmérsékletre és kikapcsol(a kazán ilyen szempontból nagyon jól működik!)egy nagy kattanás hallatszik,de van hogy több is.Olyan mint mikor a rugós gázszelep csattanna.De valami hatalmasat,rendesen megijedek.Mintha egy kalapáccsal odaütnének a burkolatra.Ezt nem minden esetben csinálja.

A szezon előtt lett cserélve hőcserélő,kitakarítva a kazán.Elvileg rendben van.Mondjuk a hőkorlátozó gomba rövidre van zárva,de ez nem olyan nagy baj,gondolom.Így is szépen megy.

Van szén-monoxid riasztónk is,ha nagy baj lenne.De ez a csattanás,ami néha hallatszik nagyon aggaszt.

Előre is köszönöm a segítséget!(Nem vagyok szakember)



2013. jan. 19. 20:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit:Mivel nem használunk minden szobát az emeleten,1-2 helyen ki van zárva a radiátor.Csak hogy ennek van-e jelentősége.9-ből megy 5.
2013. jan. 19. 20:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is TILOS patkolni a forrázásvédelmet, másodszor pedig gőzképződés miatt kavitál a víz a hőcserélőben, tehát visszatérünk oda, hogy vetesd ki a patkolást, és cseréltesd ki az érzékelőt! Nem igazán értem hogy hogyan kapcsol ki megpatkolt érzékelővel, de lehet hogy vissza kell tekerni koppanásról a hőfokszabályzót, esetleg a szobatermosztáttal nem a tápkábelt kellene megszakítani, hanem az elektromos panelról kifutó kapcsolt fázist.



Üdv.

2013. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de közben leesett hogy a megpatkolt érzékelő az a gyújtóláng áramkörén van! Így viszont azt tudom mondani, hogy az említett érzékelő alatti másik érzékelőt (hosszú és hüvelyben van) kell megkenni egy kis processzor pasztával (400ft), valamint a többi amit az előbb írtam!


Üdv.

2013. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a gőzképződésre tippelnék. Vagy az elektronika vacakol ami a szivattyú utánkeringését biztosítaná, vagy egyáltalán nics esélye erre, mert tényleg a betápot szakítja a termosztát (nagyon nem jó). Esetleg a szivattyú döglődik, és az utánkeringéshez biztosított alacsonyabb feszültségszint már nem elég neki, hogy megmozduljon. A patkolt hőérzékelő se olyan vészes árú, érdemes kicserélni. A cirkókban nem olyan sok felesleges alkatrész van!

A hőközlő pasztában pedig én nem hiszek. Jó dolog szép dolog, de még a processzorok alá is csak érzéssel kell kenni. Sokan megkenik mint a zsírosdeszkát. Az pedig többet árt, mint használ. Bocs az offért.

2013. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most jut eszembe:

lehet esetleg a vízarmatúrán lévő szimering is a ludas. Azt se árt időnként lecserélni. A szeleptányérral együtt. Amin ugye az a szelepszár van, ami a fent nevezett szimeringet szúrja át.

2013. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!