Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vegyes kazánnal 7 helyiséget...

Vegyes kazánnal 7 helyiséget szeretnénk fűteni! Kb 120 m2! milyen radiátorok szükséges? Illetve öntvény, vagy lemez kazán a jobb? Milyen árban lenne a kiépítése?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Az öntvény jobban tartja a hőt,de ha megreped nehezen javítható. Nagyobb helyet foglal. Végül is mindkettőnek van előnye, hátránya. Mi lemezkazánban gondolkodunk.
2012. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát sztem akkor mi is lemezben, helyhiány miatt! Milíyen köcörékek kellenek hozzá? milyen radiátorokat javasol?
2012. dec. 30. 10:04
 3/9 Zsolt75 ***** válasza:

A kazán választásnál azért lenne pár fontos dolog, amit érdemes megfontolni. Mennyire legyen jó hatásfokú? Mennyire legyen automata a rendszer? Milyen fűtőanyaggal terveznéd a fűtést? stb stb Mekkora összeg áll a rendelkezésre?


Egy kicsit több infót ha írnál pontosabb választ lehetne adni.

2012. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi lemezkazánhoz öntvényradiátort tervezünk. Nehezebben melegszik, de tovább tartja a hőt.
2012. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Legfőképpen fával szeretnék üzemben tartani, jó hatásfoka legyen, az hogy mekkora összeg van rá? Passz, érdeklődés szintjén van, hogy kb mennyibe állna meg! ezért kérek javaslatokat, milyen csövek mennyibe kerülnek, milyen radiátor, milyen vegyes kazán!
2012. dec. 30. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 140m2 és a fele nagy belmagasságú L alakú a ház...d-ég radiátorok vannak,buderus öntvény kazán,1000l szigetelt puffer stb a munkadíj 150ezer volt az összes többi költség még + 1,4 millió körül 2 éve.Csak a réz csövek közel 500ezer volt.4 árajánlatot kértünk,kiválasztottuk a legszimpibb szerelőt (volt 1 olyan rész ahol az ajtó fölötti közel 80 centinél kellett volna a csöveket elvezetni,erre kitalálta a szerelő,hogy fel kel verni a betont és alul vezetni :S ) szóval ilyen szerelő nekem ne jöjjön ide.Majd az árajánlatba minden szerepelt ami kell és azt én külön a netről a lehető legolcsóbban megvettem, volt amit több mint 180km-ről hoztak,de közel 300ezret spóroltunk a szerelő által megadott árhoz képest ami a közeli bolt árlistája alapján készült.
2012. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zsolt75 ***** válasza:
A legjobb hatásfokú talán a faelgázosító kazán (PL ATMOS). Picivel drágább mint egy hagyományos de meghozza a plusz befektetést. A radiátornak szerintem sima lemezradiátor megteszi, ha megfelelően van méretezve akkor mindegyik jó.
2012. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szolidabb kazánra gondoltam! Olcsó de jó minőségűt milyen ajánlotok? 200 körül?
2012. dec. 30. 13:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha 200 körül akarsz kazánt akkor azt nem árt tudni,hogy mekkora kell mert ugye minél nagyobb a teljesítménye annál drágább...

Egyébként ki kell hívni a szerelőt árajánlat miatt..ő tudni fogja mekkora kazán kell,mekkora radiátorok stb aztán úgy jobban fogsz tudni nézelődni és választ is jobban kapsz pontos kérdésre

2012. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!